Belediyenin zabıta arabasına binip Afganistan bayrağı açan kaçağın görüntüleri tartışma yarattı

Sakarya Ferizli'de belediyeye ait resmi zabıta aracına binen Afgan kaçak, Afganistan bayrağı açıp video çekti. O anları sosyal medyada paylaştı.

Belediyenin zabıta arabasına binip Afganistan bayrağı açan kaçağın görüntüleri tartışma yarattı
11 Mayıs 2022 - 21:34 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 21:42


Halk54'ten Hüseyin Cumalı'nın haberine göre Sakarya'nın Ferizli ilçesinde Afganlar, Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ait resmi araç içinde Afganistan bayrağı açtı. 

Bayrak açtıkları görüntüyü sosyal medyada paylaşan 3 şüpheli bir anda sosyal medyada gündem oldu. Afgan mültecilerin çektiği video kısa süre içerisinde sosyal medyada viral olurken, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili anında soruşturma başlattı.

GÖZALTINA ALINDILAR
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Afganistan uyruklu A.G., R. K .M. ve R.Ş. sağlık kontrolü sonrasında polis merkezinde ifadeleri alındı. İfadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen 3 Afgan uyruklu kişi Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Adli soruşturma sonrasında A.G. R. K .M. ve R.Ş. şahısların Göç İdaresi’ne teslim edilmesi ve ardından da Deport edilmesi tahmin ediliyor.

ÇİFTE SORUŞTURMA
Yaşanan olay sonrasında ise bir soruşturma da Ferizli Belediye Başkanlığı açtı. Resmi plakalı araca Afganların girip bayrak açması ve bu onları sosyal medyada yayınlamasıyla birlikte Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun talimatıyla idari soruşturma başlatıldı. Sosyal medyada yankı uyandıran olayla ilgili hem adli, hem idari soruşturma büyük bir titizlikle sürdürülüyor.


YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Kurki
  6 gün önce
  Bütün antin kuntin adamlar Sakarya da
 • 0505
  1 hafta önce
  Afganlar Amerika nın icazeti ile Türkiye yi karıştırmaya geldiler. Anlaşmalı her şey.
 • Metin
  1 hafta önce
  Madem ülkelerini o kadar seviyorlar geri gönderin.
 • Redem susal
  1 hafta önce
  Arkadaş,bu sığınmacıların türkiyede kendi ülkelerinin bayraklarını açmaları resmen ülkemize kasti olarak meydan okuma anlamına gelmiyormu.demekki şanlı vatan topraklarımızın yarısı sığınmacılaramı geçti acaba,yoksa bunlar durup durup kendi bayraklarını neden açıyorlar,üstelik zabıta aracında ikenler.
 • Ömer omer
  1 hafta önce
  Zabıta neden bunu arabaya alıyor ve izin veriyor birde resim çekiliyor güzel tezgah
 • aTa
  1 hafta önce
  Adam güneşlik olarak kullanmış ???? başka da bir işe yarar mı amk.
 • Yurdumun insanı
  1 hafta önce
  Sen bu afgan bayrağını, türkiyede değilde, afganistanda açsaydın taliban seni sikerdi A mk pis afganlısı. Sizi bu ülkeden sürmek boynumyzun borcu olsun, giderken heybenede yandaşını koyacağız.
 • Selim soydan
  1 hafta önce
  Maşallah hepsinin cebindede bayrakları var
 • M.isa
  1 hafta önce
  Ben bir AfghanTürkmen olarak bu hamşerimizin yaptığın hareket yanlış buluyorum Afganistan da 4 büyük milliyet var bunlar peştun ve millyette göre insanları iğitim Kültür Ahlak değişir Bun cahil iğtimsiz ahlaksizlar ne b.ok yediğini farkında degil