İstanbul'da tehlikeli gerginlik: Afganistan bayrağı açanlara Türk bayrağı ile karşılık verildi

Ramazan bayramının ikinci gününde İstanbul'un çeşitli noktalarında çekilen görüntüler dikkat çekiyor. Üsküdar sahilinde tehlikeli bir gerginlik yaşandı. Afganistan bayrağı açan şahıslara vatandaşlardan müdahale girişimleri oldu.

İstanbul'da tehlikeli gerginlik: Afganistan bayrağı açanlara Türk bayrağı ile karşılık verildi
03 Mayıs 2022 - 21:33 - Güncelleme: 03 Mayıs 2022 - 21:49


İstanbul'da Ramazan bayramının birinci gününde çekilen görüntülerin ardından ikinci gününde de dikkat çeken görüntüler ortaya çıktı.

Kentin çeşitlik noktalarında Afganistan bayrakları açıldı. Bir noktada ise tehlikeli bir gerginlik yaşandı.

ÜSKÜDAR'DA TÜRKLERDEN MÜDAHALE GİRİŞİMİ
Üsküdar sahilde Afganistan bayrağı açan şahıslara Türk vatandaşları müdahale girişiminde bulundu. Tehlikeli gerginlikle birlikte vatandaşlar Türk bayrağı açtı.

Türk ve Göktürk bayrağı açan vatandaşlar sloganlar attı.

EMİNÖNÜ'NDE AFGANİSTAN BAYRAĞI
İstanbul Eminönü sahilinde de bir grup, Afganistan bayrağı açtı. O anları TikTok'ta paylaşan vatandaşın "Burası Afganistanönü"  dediği duyuluyor.

EVİN CAMINA AFGANİSTAN BAYRAĞI ASTI
Bir başka görüntünün adresi ise Zeytinburnu oldu. Semtteki bir evin camına Afganistan bayrağı asıldığı görüldü.

VAPURDA AFGANİSTAN BAYRAĞI
Yine İstanbul'da bir vapurda çekilen görüntüler dikkat çekti. Instagram'da "Sultangazi Life" isimli hesabın paylaştığı görüntülerde Afganistanlı bir grup, yerel kıyafetleriyle ülkelerinin bayrağını açtı ve dans etti.
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • vatandaş
  1 hafta önce
  orada rus bayrağı açsa ellemezsiniz veya ukrayna bayrağı açsa destek verirsiniz ama konu müslümanlar olunca farklı olursunuz
 • Ivan divandeler
  1 hafta önce
  Daha durun ankara kalesinede asacaklar gotunu s... im umet diye diye teemize cikardilar ortacag eyitimi almis cahileri malese teemizdeki yonticiler ulkeyi afkanistana cevirmek istiyorlar soylemlerine bakin turk mileti dusmanligi yapiyorlar malesef