Pakistanlı Rana Ali tarafından 15 yaşındayken kaçırılan Neslihan Örs'ün görüntüleri gündem oldu

Denizli'de 2017 yılında 15 yaşındayken kaybolan ve Pakistanlı Rana Ali tarafından kaçırıldığı ortaya çıkan Neslihan Örs'ün görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Pakistanlı Rana Ali tarafından 15 yaşındayken kaçırılan Neslihan Örs'ün görüntüleri gündem oldu
03 Mayıs 2022 - 21:10 - Güncelleme: 03 Mayıs 2022 - 21:23


Urdupoint'in haberine göre Pakistanlı Rana Ali'nin 6. sınıf öğrencisi Neslihan ile evlendiği iddia edilmişti.

Neslihan Örs'ün 2017 yılında Pakistanlı Rana Ali'ye kaçtığı ve o sırada 15 yaşında olduğu ortaya çıktı. Neslihan Örs ile birlikte kaçan Ebru Örs 13 yaşındaydı.

23.05.2017'de Edirne'de meydana gelen olayda 5 çocuklarıyla birlikte Babademirtaş Mahallesi'nde yaşayan Sema ve Göksel Örs çiftinin kızları Ebru ve Neslihan Örs okula gittiklerini söyleyerek evden çıkmış ve bir daha haber alınamamıştı.

Sema-Göksel Örs çifti, o akşam kayıp başvurusunda bulundu ancak bir sonuç alamadı. Çift, kızlarının Pakistanlı iki genç tarafından kaçırıldığını düşünüyordu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattıysa da sonuç elde edilemedi.

"İNTİHAR ETMEKLE TEHDİT ETTİ"
Olaya ilişkin konuşan Göksel Örs "Kızlarım Ebru ve Neslihan 2 gün önce sabah okula gitmek için evden çıkıyorlar. O günden beri hiçbir haber alamadık. Telefonlarını aradık telefonları kapalı. Daha sonra Dilaverbey Mahallesinde oturan Pakistanlı iki genç ile duygusal bir şeyler yaşadıklarından haberimiz oldu. Onların görüşmemeleri için elimizden geleni yaptık. Kızım intihar etmekle bizi tehdit etti. Daha sonra ayrıldıklarını biliyoruz. Onların evlerine gittiğimizde A.A. ile A.E.nin evde olmadığını öğrendik. Polise gidip başımızdan geçeni anlattık. Kızlarımızı Pakistanlı iki genç kaçırdı. Hayatlarında da endişe duyuyorum. Bir an önce kızlarım bulunması istiyorum" açıklamasını yapmıştı.

TamgaTürk'ün haberine göre o tarihte 15 yaşında olan Neslihan Örs sınırlardan geçmeyi başardı ve Pakistan'da Rana Ali ile evlendi. Yeni bir "Pakistanlı" olarak "Fizza" ismini kullanan "eski" Neslihan, şimdi iki çocuk annesi.

Neslihan'ın vlog çektiği sırada Türkçe konuşması nedeniyle Rana Ali tarafından azarlandığı anlar dikkat çekti.

2017'DE MÜGE ANLI'YA ÇIKMIŞLARDI
Neslihan'ın annesi ve babası ise 2017 yılında kızlarını aramak için Müge Anlı'nın programına katılmışlardı. Programda çok üzgün olan anne ve baba kızlarının kaçırıldığı ve Pakistanlı gençlerden vazgeçmeleri için çok uğraştıklarını söylemişlerdi.

YILLAR SONRA BAŞKA KONUŞTU
Yıllar önce veryansın eden baba ise şaşırttı. Kaçırılan kızlarıyla görün tülü konuşan baba, "Müslüman Pakistanlı kardeşlerime selamlar" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Ertuğrul
  2 hafta önce
  Artık aile olmuşlar çoluk çocuğa karismuslar bizene ne diye haber yapiliyorki
 • xxtt
  2 hafta önce
  babaya birşey diyemiyorum adam kızının can güvenliğinden endişe ettiği içinde öylekonuşaca mecbur .ne desin sövsün mü telefonda bu caniler keser atar kızı.
 • BATUGA
  2 hafta önce
  Memleketi bu hale getirenlerin Allah belasın versin.
 • Selim
  2 hafta önce
  Hiç şüphem yok, yakın bir gelecekte 'beni buradan kurtarın' diye ağlayarak video çekecek...Yüzüne kezzap atılmadan kurtulabilirse dua etsin.