Bağcılar'da vatandaşları tehdit eden Suriyelinin ilk ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Bağcılar'da dükkanının önüne sandalye koyarak vatandaşlara küfür eden ve polisin yanında "Erkek olan gelsin" diyerek tehditler savuran Suriyeli Hamza Hammamı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Bağcılar'da vatandaşları tehdit eden Suriyelinin ilk ifadesi ortaya çıktı
14 Nisan 2022 - 12:03


İstanbul Bağcılar'daki Suriyeli dükkan sahibinin vatandaşlara küfür edip tehditler savurduğu anlar tepki çekmişti. Gözaltına alınan ve savcılığa sevk edilen Suriyeli Hamze Hammamı'nın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Suriyeli şahıs, "Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Ben kimseye hakaret ve tehditte bulunmadım. Kimseyi darbetmedim." dedi.

"7-8 YILDIR TÜRKİYE'DE YAŞIYORUM"
HaberTürk'ün haberine göre Suriyeli esnaf ifadesinde şunları söyledi:
"Ben 7-8 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Yeterince Türkçe konuşabiliyorum. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Ben kimseye hakaret ve tehditte bulunmadım. Kimseyi darp etmedim. Ayrıca başka insanlara karşı veya Türk halkına karşı kışkırtıcı ve aşağılayıcı söz ve davranışta bulunmadım.


Ben sadece trafik nedeniyle işyerimin önünde seyir halinde olan aracın devamlı kornaya basması üzerine uyarmak istedim. Ancak uyarmak istediğim araç sürücüsü ve yakını olduğunu tahmin ettiğim bir kısım şahıslar bana saldırdılar. Bu şekilde gerginlik yaşandı. Daha sonra şahıslar araçlarına binip olay yerinden ayrıldılar.

Ben bu olayın gerginliği ve ayrıca Suriye'de bulunan eniştemin kısa süre önce vefat etmesi ve bu olaydan benim yeni haberdar olmam nedeniyle olayın etkisi altındaydım. Ayrıca benim arkadaşlarım beni tutarak işyerinin içine sokmaya çalıştılar. Sanki ben suç işlemişim ve beni koruyormuş gibi davrandılar. Oysa ben herhangi bir suç işlemedim.


Suç işlemediğimi ve masum olduğumu ifade etmek için dışarı çıktım. Burada bağırarak Türk halkına saygılı olduğumu, saygımın, sevgimin sonsuz olduğunu ancak kendimin saldırıya uğradığımı ifade etmek istedim. O anda polis gelmiş ancak ben polisi görmemiştim. Polisi görünce zaten oturduğum sandalyeden kalktım. Kimseye saygısızlık yapmadım.


Suçsuzum ayrıca bana saldıran şahısların aracında kadın ve çocuk olduğunu bilmiyordum. Engelli bir çocuk olduğunu da sonradan öğrendim. Bu nedenle bana saldıran şahıslardan şikayetçi değilim ancak olayın görüntülerini kanalda yayınlayarak farklı bir şekilde haberleştiren televizyon kuruluşundan şikayetçiyim"

NE OLMUŞTU?


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • TÜRK
    1 ay önce
    YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIRMIŞ NE GÜNLERE KALDIK VAY BEEE SİNİRDEN KUDURUYORUM AMA BUNLARA DEĞİL BOPÇULARA....