Yeni Şafak, Altındağ olayları nedeniyle muhalefeti ve vatandaşları hedef gösterdi!

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi, Ankara Altındağ'da yaşanan olaylar nedeniyle muhalefeti hedef gösterdi. Gazete, "Bu kandan siz sorumlusunuz" başlığı attı. Altındağ'da Suriyeliler, 2 Türk gencini bıçaklamıştı. Ağır yaralanan Emirhan Yalçın hayatını kaybetmişti.

Yeni Şafak, Altındağ olayları nedeniyle muhalefeti ve vatandaşları hedef gösterdi!
13 Ağustos 2021 - 10:37
Ankara'nın Altındağ ilçesinde 2 Türk gencinin bıçakla yaralanmasıyla başlayan olaylarda, 18 yaşındaki Emirhan Yalçın hayatını kaybetmişti. Yaşanan olay sonrasında mahalle sakinleri sokağa dökülmüş ve Suriyelileri protesto etmişti.

Olay sırasında ortaya çıkan görüntülerde büyük bir gerginliğin yaşandığı görülürken Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, “Bu mi sizin insanlık anlayışınız! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!” ifadeleriyle mahalledeki Türk vatandaşları suçlamıştı. Olaylar polis tarafından yatıştırılırken, AKP'ye yakın Yeni Şafak gazetesi muhalefeti hedef gösterdi.

Manşetinden muhalefeti hedef gösteren Yeni Şafak gazetesi, “BU KANDAN SİZ SORUMLUSUNUZ” başlığı attı.

Haberde Suriyelilerin işlediği Emirhan Yalçın cinayeti için CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Ümit Özdağ hedef gösterildi. 

Türk vatandaşların Suriyelilerin dükkanlarına zarar vermesi ise “organize ırkçılık; cinayet, yağma ve vandallığa yol açtı” sözleriyle haberleştirildi.

İşte o skandal manşet;

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Adam
  2 ay önce
  Sorosçu pelikancı belsemelerin merkezi yenişafaktan başka ne beklenir????
 • Cihan
  2 ay önce
  Ölen Çocuğun kanından da sen sorumlusun Yeni şafak
 • ayberk
  2 ay önce
  orospu çocuğu bu fetöcüler hala aynı akepe iktidarı ile fikir birliği içindeler
 • Vatandaş
  2 ay önce
  Besleme gazete ve maaşlı yazarlar. Başka ne yazacaklar?
 • Ali YURT
  2 ay önce
  Sokağa çıkanlardan biri olarak gazete müsveddesi Yeni Şafak'ın Altındağ ilçesinde yaşanan olaylarla alâkalı hiç bir kelimesini dikkate almıyorum.