Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ilk açıklama!

Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti. Selçuk'un yerine Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Mahmut Özer atandı. Atama sonrasında devir teslim töreninde konuşan Özer'den yüz yüze eğitim hakkında açıklama geldi.

Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den ilk açıklama!
06 Ağustos 2021 - 14:58 - Güncelleme: 06 Ağustos 2021 - 16:20
Uzun süredir istifa ettiğine dair haberler çıkan Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk'un istifası resmileşti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Ziya Selçuk'un istifa ettiği açıklandı.

Selçuk'un yerine, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Özer'den atama sonrasında ilk açıklama geldi.Devir teslim töreninde konuşan Özer, "Önceliğim okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Eylül'de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Mahmut Özer, "Dünya ile daha rekabet edebilir eğitim sistemi gerekiyor. Önceliğim okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Eylül'de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yoktur" ifadelerini kullandı.

Özer şu ifadeleri kullandı;
"Büyük bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım. En temel amacım tüm çocuklarımıza Türkiye'nin neresinde olursa olsunlar kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliğini sağlamaktır" diye konuştu. Eylül ayında da okulların açılması için çalışmalara devam edeceklerini belirten Özer, "İlk önceliğim tüm tedbirleri alarak okulları pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime uygun hale getirmektir. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz" açıklaması yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum