Aykırı 5 ay önce gerginliğe dikkat çekmişti! Ziya Selçuk istifa etti

Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa etti. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. AYKIRI, 5 ay önce yaşanan gerginliğe dikkat çekmiş ve Selçuk'un istifa edebileceğini belirtmişti. İşte detaylar...

Aykırı 5 ay önce gerginliğe dikkat çekmişti! Ziya Selçuk istifa etti
06 Ağustos 2021 - 09:33
Koronavirüs döneminde eğitim-öğretim sürecindeki aksaklılarla tepki çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Selçuk'un istifa kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ziya Selçuk'un Mart ayında sosyal medya hesabında yaptığı değişiklikler de dikkat çekmiş ve AYKIRI bu değişiklikleri gündeme getirmişti. 

AYKIRI, 5 ay önce, Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabında yer alan "Eğitim Bakanı" yazısını kaldırması ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı takipten çıkmasına vurgu yaparak Selçuk’un istifa edebileceğini duyurmuştu.

İşte o haberimiz;
"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa hazırlığında olduğu ileri sürüldü. Selçuk'un, resmi instagram sayfasında yaptığı hamleler dikkat çekiyor.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından "Eğitim Bakanı" yazısını kaldırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı takipten çıktı.

FAHRETTİN KOCA BİR TEK ONU TAKİP ETMİYOR!
Sınavların yüz yüze yapılması kararının alınmasının ardından tepkilerin hedefi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından "Milli Eğitim Bakanı" yazısını kaldırdı. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Selçuk'u takipten çıkartması dikkat çekti.

Bakan Selçuk'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi hesabını takip etmediği görüldü 

Ziya Selçuk'un Instagram hesabında dikkat çeken bir başka detay ise tüm bakanları takip eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Selçuk'u takip etmemesi oldu.

ZİYA SELÇUK İSTİFA MI ETTİ
Ziya Selçuk, istifa kararını şu ana kadar resmen açıklamadı. Ancak kulislerden edinilen bilgilere göre parti içinde ciddi bir krizin yaşandığı, pandemi sürecindeki hamlelerden dolayı Selçuk ve Koca'nın birbiri ile anlaşamadığı öğrenildi.

Yaşanan son tartışmanın ise okulların açılması konusunda olduğu belirtilirken, Selçuk'un yakın çevresine "Bakan mıyız, emir eri miyiz belli değil" şeklinde konuştuğu ve kamuoyu nezdinde "tek suçlu" gibi gösterilmek istendiğini belirtti.

Selçuk'un tıpkı Berat Albayrak gibi Instagram üzerinden hamlelerde bulunması dikkat çekiyor.

MEB'DEN AÇIKLAMA
Milli Eğitim Bakanlığı resmi Twitter hesabından Ziya Selçuk'un bazı hesapları takipten çıktığıne ilişkin bilgilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

MEB'in sayfasından yapılan açıklamada, istifaya ilişkin net bir ifadede bulunulmadığı görülürken, Ziya Selçuk'un resmi hesaplarından herhangi bir paylaşım gelmemesi dikkat çekti." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum