Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur, Emre Aşık'ı gömmek için yer aramış!

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladığı iddiasıyla boşandığı eşi Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek hakkında açılan davada yeni gelişme yaşandı. Cumhuriyet savcısı, sanıkların "Adam öldürmeye teşebbüs" suçundan cezalandırılmalarını talep etti. Savcı mütalaasında, Emre Aşık'ı öldürdükten sonra gömmek için yer aradıklarını vurguladı.

Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur, Emre Aşık'ı gömmek için yer aramış!
02 Ekim 2021 - 10:37


Eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla boşandığı eşi Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek hakkında açılan davada istenen ceza belli oldu. Cumhuriyet savcısı, sanıkların adam öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılmalarını talep etti. Ayrıca Cumhuriyet savcısı mütalaasında, şahısların Emre Aşık'ı öldürdükten sonra gömmek için yer aradıklarını belirtti.

Düzce’de 15 Mart 2020 tarihinde Yağmur Sarnıç, cezaevi firarisi Erdi Sungur’la birlikte yakalandı. Erdi Sungur, Yağmur Sarnıç’ın kendisinden eski milli futbolcu Emre Aşık’ı öldürmesini istediğini iddia etti. Erdi Sungur, Yağmur Sarnıç ve Baycan Şenürek hakkında Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan 3 sanık dün duruşmaya katılmadı.

BERAAT İSTEDİLER
NTV’de yer alan habere göre; Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur'un avukatları mahkemeye verdikleri dilekçelerde her iki isminde berat etmesi talebinde bulundu. Emre Aşık'ın avukatı ise mazeret göstererek duruşmaya katılmadı.

EMRE AŞIK'I GÖMMEK İÇİN YER ARAMIŞLAR
Duruşmada cumhuriyet savcısı mütalaasında, Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç'ın Emre Aşık'ı öldürmek amacıyla silah temin etme ve müştekiyi öldürdükten sonra gömmek amacıyla yer temin etmeye çalışmalarının kasten adam öldürme suçunun icrai hareketi niteliğinde olduğu belirtti.  Savcı zanlıların kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunu işledikleri anlaşılarak bu suç kapsamında cezalandırılmalarını talep etti.

4 KASIM’A ERTELENDİ
Yağmur Sarnıç ile birlikte Emre Aşık'ı öldürmek için plan yapan Baycan Şenürek'in de aynı suçtan yargılanması istendi. Duruşma 4 Kasım tarihine ertelendi.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum