Veyis Ateş HaberTürk'ten kovuldu!

HaberTürk hakkında birçok yasadışı iddia bulunan Veyis Ateş'i kovdu.

Veyis Ateş HaberTürk'ten kovuldu!
14 Haziran 2021 - 21:12 - Güncelleme: 15 Haziran 2021 - 01:11

AYKIRI / HABER MERKEZİ

Sedat Peker'in itirafları sonrasında medyadaki deprem devam ediyor. 

HaberTürk yönetimi az önce aldığı kararla Veyis Ateş'in görevine son verdi.

Kanal yönetimi bir süre önce Ateş'in ekranlardan çekme kararı almıştı.

ALTAYLI'NIN YAZISI BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU
Fatih Altaylı bugün HaberTürk'te kaleme aldığı yazısında Sezgin Baran Korkmaz'ın Veyis Ateş hakkındaki iddialarına yer vermişti. 

Korkmaz'ın, Ateş için "10 milyon dolar rüşvet istedi" sözleri büyük yankı bulmuştu.

HaberTürk bu yazının ardından kesin bir şekilde Veyis Ateş'in görevine son verme kararı aldı.

Ateş'in kanalda biriken tazminatının verilip verilmeyeceği ise belirsiz.

SEVİLAY YILMAN TOPUN AĞZINDA
HaberTürk yönetiminin ilerleyen günlerde Sevilay Yılman ile de yolları ayırabileceği belirtiliyor. Yılman, Sezgin Baran Korkmaz'a yakınlığıyla biliniyor.

ALTAYLI NE YAZMIŞTI
Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini aradığını ifade eden Altaylı, şu satırları kaleme almıştı:

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.
Gerisi utanç vericiydi.
Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.
Kriminal nitelikte suçlamalar.
Akıl alır gibi değildi.
Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.
Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu."


Altaylı'nın yazısında "Ablası gibi sevdiği gazeteci" sözüyle Sevilay Yılman'ı işaret ettiği öğrenildi.

HaberTürk yönetiminin bir süredir Sevilay Yılman ile ilgili gelen bilgilerden de rahatsız olduğu, ilerleyen günlerde Yılman'ın da görevine son verileceği bildirildi.

FATİH ALTAYLI'NIN YAZISI HABERTÜRK YÖNETİMİ ONAYLI
Aykiri.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak da twitter hesabından konuyla ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Fatih Altaylı'nın Veyis Ateş ile ilgili yazısının HaberTürk yönetimi onaylı olduğunu söyleyen Çolak ve Sezgin Baran Korkmaz'ın itiraflara başlayarak Sedat Peker'in restini gördüğünü ifade etti. 

İşte Çolak'ın o yorumları:

"O programda Veyis Ateş'in vücut dili, davranışları birçok şeyi anlatıyordu. HaberTürk yönetimi de aslında Ateş'in ilişkilerini biliyor ancak ses çıkarmıyordu. Ne zamanki olayın tarafları itiraflara başladı işler değişti. Fatih Altaylı'nın yazısı kanal yönetimi onaylı.

Ancak Veyis Ateş'in kovulması bambaşka bir sürece işaret ediyor. Sezgin Baran Korkmaz bugün Sedat Peker'in dediklerini teyit etti. Peker'in "Beni satarsan seni ifşa ederim" sözleri yerine ulaşmış gözüküyor. HaberTürk yönetimi de SBK'nın iddialarını Altaylı üzerinden meşrulaştırdı.

Bu durum bir başka gerçekliği gözler önüne serdi. SBK, kendisinden rüşvet istendiğini söylüyor. Peker de Veyis Ateş'in Soylu ekibi ile temasta olduğunu belirterek aracılık yaptığını söylüyordu. Habertürk'ün Veyis Ateş'i kovması, Süleyman Soylu'nun elini çok güçsüzleştirdi.

HaberTürk de bir yerde Peker ve SBK'nın itiraflarını doğru kabul ederek, hareket etmeye başladı. Hem de Soylu'ya rağmen. HaberTürk'ü yönetenler de yılların kurdu. AK Parti'nin içindeki ilgili makamları gözetmeden bu adımları atmazlar. Soylu, AKP içinde de sorunlu gözüküyor.

Bundan sonra ne mi olur? SBK, tercihi Peker'den yana yapmış gözüküyor. Haliyle Peker'in kendisiyle ilgili aracı kişileri ifşa etmesine onay verecek gibi gözüküyor. Bu durumda artık Sedat Peker ile birlikte SBK da itirafçı statüsünde olabilir. İzleyip göreceğiz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum