Ümit Özdağ - Süleyman Soylu gerilimine CHP'den ilk yorum geldi: "Memursun"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'na yürümesinin engellenmesi ve Süleyman Soylu'nun ağır hakaretler etmesine CHP'den ilk yorum geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Memur statüsünde olan bir kişinin siyasi parti liderine sözleri kabul edilebilir gibi değil" dedi.

Ümit Özdağ - Süleyman Soylu gerilimine CHP'den ilk yorum geldi: "Memursun"
06 Mayıs 2022 - 12:37


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a hakaretler savurdu. Özdağ, Soylu'nun kendisiyle ilgili sarfettiği sözlerden sonra İçişleri Bakanlığı'nın önüne gideceğini duyurdu ve Soylu'yu davet etti.

ÖZDAĞ'A ENGEL
Bugün saat 11'de İçişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen Özdağ, yetkililer tarafından engellendi. Özdağ, yaşanılan olaya ilişkin "Kapının önüne gel, polisler senin özel bodyguard'ın değil. Polislerin arkasına saklanma. Sen Cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin" diyerek tepki gösterdi.


CHP'DEN İLK YORUM GELDİ
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Özdağ ve Soylu arasındaki gerginliğe ilişkin Cumhuriyet'e konuştu.

Öztrak, "Süleyman Soylu'nun dün siyasi parti liderine söylediği laflar kabul edilebilir gibi değil. Sonuç itibarıyla Süleyman Soylu, seçilmemiş atanmış biri" ifadelerini kullandı. 

Atanmış biri olduğundan memur statüsünde olduğunu dile getiren Öztrak, "Memur statüsünde olan bir kişinin siyasi parti liderine sözleri kabul edilebilir gibi değil" dedi.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"
Öztrak şöyle devam etti:

"Soylu'nun bu söylediklerini şiddetle kınıyoruz. Atanmış bir bakanın böyle konuşmasını kabul etmiyoruz." 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selim
    2 hafta önce
    Siyasi parti lideri ne ?! Zafer Partisi dememek için çok çaba sarfettin mi faik ?!