Süleyman Soylu - Ümit Özdağ gerilimi: İçişleri Bakanlığı'na yürümesine engel, çok sert açıklama

Süleyman Soylu-Ümit Özdağ geriliminde gözler saat 11.00'e çevrildi. İçişleri Bakanlığı'na gitmeden önce parti genel merkezine gelen Ümit Özdağ, partililer tarafından alkışlarla karşılandı. Ayrıca İstanbul'dan Ankara'ya giden bazı Zafer Partisi üyelerinin bulunduğu araçlar polis tarafından durduruldu.

Süleyman Soylu - Ümit Özdağ gerilimi: İçişleri Bakanlığı'na yürümesine engel, çok sert açıklama
06 Mayıs 2022 - 10:13 - Güncelleme: 06 Mayıs 2022 - 11:10


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisiyle ilgili açıklamaları üzerine bugün saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı binası önüne gideceğini duyurmuştu.

Bakanlığa gitmeden önce parti genel merkezine gelen Ümit Özdağ, partililer tarafından slogan ve alkışlarla karşılandı.

ZAFER PARTİSİ KONVOYU DURDURULDU
Özdağ'ın açıklaması üzerine Ankara'ya gitmek isteyen Zafer Partisi'ne ait 20 araçlık konvoy polis engeline takıldı.

Konuyla ilgili Zafer Partisi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Ankara’da İstanbul’dan gelen 17 aracı polis ikinci kez durdurdu. Sebep, Zafer Partisi bayrağı! Halbuki sadece genel merkez binamıza gideceğiz, niye bu kadar korktunuz?" ifadeleri kullanıldı.

ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA
Öte yandan sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Saat 11.00'de İçişleri Bakanlığı'na tek başıma gideceğim. Bu süreci sosyal medya hesaplarımdan canlı olarak izleyebilirsiniz...Partililerimiz ve vatandaşlarımızın İçişleri Bakanlığı önüne gelmemelerini rica ediyorum" ifadelerini kullandı. 

İÇİŞLERİ'NE YÜRÜMESİNE İZİN VERİLMEDİ
Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'na yürümesine polis izin vermedi. Özdağ, "Polis arkadaşların arkasına saklanma Süleyman kapının önüne gel" dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN SERT AÇIKLAMA
İçişleri Bakanlığı'na 100 metre kala yürümesi engellenen Özdağ, Meclis önünde açıklamalarda bulundu. 

Özdağ'ın açıklamasından öne çıkan satır başları: 
"Biz 8 milyon sığınmacıyı bir sene içerisinde tarihin en büyük geriye dönüş projesiyle vatanlarına yollayacağız diyoruz. Bu politikamız hem sarı muhalefetin hem de Saray'ın dengesini bozdu. Erdoğan, 1 ay içerisinde 'yollamayacağım' noktasından, "1 milyon kişiyi yollayacağım" noktasına geldi. Bu da seçim tuzağı. Süleyman Soylu liderliğinde Zafer Partisi'ne komplo kuruluyor. Bir polis memurundan bu komploda kimlerin görev alacağını teyit ettim. Bizi psikolojik baskı altına almak istiyorlar. Dün Soyu'nun bana ve aileme yapmış olduğu hakaret bu operasyonun işaret fişeği. Bugün Soylu'ya meydan okuyarak, İçişleri Bakanlığı önüne geleceğimi söyledim ve Soylu'ya çağrıda bulundum. Sen Karadeniz uşağısın, Ofluyum diyorsun... Sen Oflu değil, kofluymuşsun. Teröristleri izletmen gereken adamları benim peşime takmadın mı? Sen tutuklanacaksın. Sen Cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin. İkimizden biri ölene kadar bu iş devam edecek. Ya özür dileyeceksin, ya sonuna kadar devam eder" 
İçişleri Bakanlığı'na yürümesi engellenen Ümit Özdağ, parti genel merkezinde böyle karşılandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum