Twitter'ın paylaşım düzenleme özelliğinden ilk görüntüler geldi

Twitter'ın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu ve merakla beklenen 'Tweet düzenleme butonu'ndan ilk görüntü geldi.

Twitter'ın paylaşım düzenleme özelliğinden ilk görüntüler geldi
18 Nisan 2022 - 15:45


Twitter'ın üzerinde çalışmaya başladığını duyurduğu Tweet düzenleme özelliğinden ilk görüntüler geldi.

Twitter'ın beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılar özelliğin arayüze geldiğini gördü. Ancak bu sadece tasarım aşamasında yapılan bir geliştirme. Özelliğin halen beta sürümünde bile işlevsel olmadığı ortaya çıktı.

Bir düzenleme işlevi altında, kullanıcılar bir tweet'teki yazım hatalarını, daha önce almış oldukları yanıtları, retweetleri veya beğenileri kaybetmeden düzeltebilecekler. Şirketin tüketici ürünleri başkan yardımcısı Jay Sullivan, yaptığı açıklamada ise "uzun yıllardır en çok talep edilen Twitter özelliği" olduğunu söylerken, özelliği "güvenli bir şekilde" nasıl oluşturacakları üzerine araştırma yaptıklarının altını çizdi.

Sosyal medya şirketinin iletişim ekibi yapılan açıklamada, "Artık herkes soruyor. Evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz” denirken, Elon Musk’a atıfta bulunularak, "Hayır, fikri bir anketten almadık" ifadeleri kullanılmıştı.

Twitter, “Neyin işe yaradığını, neyin yaramadığını ve neyin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda @TwitterBlue Labs bünyesinde testlere başlıyoruz" demişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum