Türkiye'deki Afganlar, İran'daki şiddeti protesto etmek için İranlıları rehin aldı!

İran'ın ülkedeki Afganlara şiddet uyguladığı ve öldüresiye dövdüğü görüntüler gündem olmuştu. Görüntülerin ardından Türkiye'de yaşayan bir grup Afgan, İranlıları silah ve rambo bıçağı ile rehin aldı. Olaya ilişkin videoyu Afganistanlı gazeteci Abdulhaq Omeri yayınladı.

Türkiye'deki Afganlar, İran'daki şiddeti protesto etmek için İranlıları rehin aldı!
12 Nisan 2022 - 10:58 - Güncelleme: 12 Nisan 2022 - 13:46


Afganistanlı gazeteci Abdulhaq Omeri'nin sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüler şoke etti.

Omeri, İran'ın ülkedeki Afganları öldüresiye dövmesinden dolayı Türkiye'de bulunan bir grup Afgan'ın İranlıları 'gözatlına' aldığını yazdı.

Omeri'nin paylaştığı görüntülerde İranlıların elleri bağlı şekilde oturduğu görülürken, Afganların elinde silah ve rambo bıçağı olduğu görüldü. Videoda Afgan şahıs, bir İranlı'nın kafasına silah doğrultuyor.

İşte o görüntüler:

NE OLMUŞTU?
Hizbullah Khan isimli Afgan gazeteci, hafta sonu sosyal medya hesabından paylaştığı video ile İran'ın ülkedeki Afganlara işkence uyguladığını yazmıştı.

Sosyal medyada gündem olan videların birinde İranlı sınır muhafızlarının bir odada Afganları öldüresiye dövdüğü görülüyor. Diğer görüntülerde ise bir grup İranlının, bir yerleşkede Afganları yerde sürükleyip ağır şekilde dövdüğü yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum