Türk sporunda sıcak günler: "Fatih Terim, TFF Başkanı olmak istiyor" iddiası!

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifası sonrası sürpriz iddialar ortaya atılıyor. Galatasaray eski yöneticisi Fatih Altaylı, Fatih Terim'in TFF Başkanlığını istediğini yazdı. Altaylı, "Fatih Terim’in Ankara’da ciddi kulis yaptığı ama kara listede olduğu söyleniyor" dedi.

Türk sporunda sıcak günler: "Fatih Terim, TFF Başkanı olmak istiyor" iddiası!
05 Nisan 2022 - 12:35


TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifası sonrası Türk futbolunda sıcak günler yaşanıyor. Yeni başkanın kim olacağı merak konusu olurken sürpriz bir Fatih Terim iddiası geldi.

Galatasaray eski yöneticisi ve gazeteci Fatih Altaylı, Nihat Özdemir'in görevinden istifa etmesinin ardından muhtemel başkan adaylarını yazdı. Altaylı, "Fatih Terim’in Ankara’da ciddi kulis yaptığı ve bu görevi çok istediği çok konuşuluyor. Ancak Milli Takım döneminden beri Ankara’nın kara listesinde olduğu da söyleniyor" dedi.

"SÖZDE BAŞKANDI"
"Nihat Özdemir bu eşbaşkanların arasında sözde başkandı" diyen Altaylı, "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ünlü müteahhit, 5’in biri Nihat Özdemir, Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan istifa etti. Bu istifanın bir önemi var mı? Yok. Çünkü zaten federasyonu Nihat Bey yönetmiyordu. Emin olun o yönetse bu kadar kötü olmazdı. Çünkü Nihat Bey'e her türlü eleştiriyi yöneltebilirsiniz ama nihayetinde akıllı adamdır, işini bilen adamdır.

Ama ne yazık ki başkanı olduğu federasyonu o yönetmedi. Federasyonun fiili başkanı Mehmet Baykan’dı ve o zaten geçen hafta istifa ederek federasyonu başkansız bırakmıştı.  Federasyonu 'sinsi' bir biçimde kliklere ayıran ve kendini asıl başkan olarak gören Servet Yardımcı ise yine Nihat Özdemir’den daha etkili idi federasyon yönetiminde. Nihat Özdemir bu eşbaşkanların arasında sözde başkandı"
 diye yazdı.

"Şimdi soru yeni federasyon nasıl oluşacak? Federasyona gerçek bir başkan bulanacak mı! O kadarını bilemem. Ancak bu işe kimlerin yeşillendiği futbol kulislerinde konuşuluyor" diyen Fatih Altaylı, şunları kaydetti:

AHMET AĞAOĞLU, GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ VE FATİH TERİM
"Trabzonspor Başkanı ve Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun en güçlü aday olduğu söyleniyor. Hatta bu nedenle Trabzonspor’daki görevlerini devretmenin altyapısını bile oluşturmuş.

Bir diğer isim her dem adı geçen Göksel Gümüşdağ. Hem aileden hem uzun zamandır futbolun çok içinde. Tam ortasında. Yine adı geçenlerden Hüsnü Güreli, Federasyon Başkanlığını düşünmediğini dün bizzat bana söyledi. Fatih Terim’in Ankara’da ciddi kulis yaptığı ve bu görevi çok istediği çok konuşuluyor. Ancak Milli Takım döneminden beri Ankara’nın kara listesinde olduğu da söyleniyor.

Bir diğer aday olarak Mustafa Denizli’nin bu göreve talip olduğu iddiaları var. Bunlardan hangisi olur emin olun bilmiyorum. Bambaşka biri de olabilir. Onu da bilemem Bildiğim tek şey Başkan kim olursa olsun, bu kafa ile Türk futbolunun iflah olmayacağı.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum