Turizm Bakanlığı'nın "Biz aşılandık" maskeli videosuna tepki: "Türk'üm özür dilerim!"

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’yi tanıtım amaçlı “GoTurkiye” hesabından bir video paylaştı. Videoda Türklerin "İyi eğlenceler. Ben aşılandım" yazan maskeler taktığı görüldü. Söz konusu skandal video dakikalar içinde silindi. Ancak vatandaşlar "#TürkümÖzürDilerim" etiketiyle tepki göstermeye devam ediyor.

Turizm Bakanlığı'nın "Biz aşılandık" maskeli videosuna tepki: "Türk'üm özür dilerim!"
14 Mayıs 2021 - 12:22 - Güncelleme: 14 Mayıs 2021 - 12:40
İREM KARAGÖZ / AYKIRI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "GoTürkiye" hesabından Türkiye'yi tanıtım amaçlı yayınladığı video tepki çekti. Videoda, Türklerin  “Enjoy I’m vaccinated” yani "İyi eğlenceler. Ben aşılandım" yazılı maske taktığı görüldü.

Bakanlığının hazırladığı video, Türkiye’nin çeşitli turizm beldelerinden görüntüler eşliğinde “Güvenli Turizm Türkiye” etiketi ile paylaşıldı. Son günlerde, Türkleri aşağılayan haberlerin sık sık ortaya çıkmasının ardından paylaşılan bu video vatandaşların sabrını taşırdı.

Bakanlığın videosu gelen tepkiler üzerine dakikalar içinde silindi. Ancak sosyal medyada kullanıcılar "#TürkümÖzürDilerim" etiketiyle skandal videoya tepki gösterdi. 

Bakanlığın söz konusu videosu şu şekildeydi;
"GoTürkiye" hesabından paylaşılıp silinen bu videoya siyasi liderlerde tepki gösterdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise tepkisini, “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu” sözleriyle, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek gösterdi.

"TÜRK'ÜM ÖZÜR DİLERİM" TEPKİSİ
Türk vatandaşları bu aşağılayıcı videonun ardından #TürkümÖzürDilerim etiketiyle binlerce paylaşım yaptı. Paylaşımların bazıları şu şekilde;

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum