Mevlüt Çavuşoğlu: Turistin göreceği herkesi aşılayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile düzenlediği basın toplantısında turistlere 'müjdeli' haber verdi. Çavuşoğlu, "Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu: Turistin göreceği herkesi aşılayacağız
06 Mayıs 2021 - 13:20 - Güncelleme: 06 Mayıs 2021 - 14:18
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşlı Heiko Maas'la düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'deki Koronavirüs aşılama süreciyle ilgili "Halkımızın yüzde 26sından fazlası aşılandı. Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız" dedi. Çavuşoğlu'nun sözleri tepki çekti.

Türk vatandaşlarına "sokağa çıktı, denize girdi, markete 2 kişi gitti, arabaya bindi" gibi gerekçeklerle ceza yazılırken Turistler Türkiye'de özgürce gezip eğlenebiliyor. Bu durum halktan tepki görürken Mevlüt Çavuşoğlu'nun kullandığı sözler de dikkat çekti. 

Çavuşoğlu, "Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerin ağırlık verdiğimiz gibi, tüm turizm çalışanları, otellerde restoranlarda çalışanlar, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki tedbirlerimizi alalım" dedi.
 YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Osman Güleç
  5 ay önce
  Biz hayvanız turistler insan zihniyeti bozuk birinin türkleri köle görmesi
 • Talip Kurumehmet
  5 ay önce
  Turist görmeyenler ölsün mü demek istemiş?
 • gökalp
  5 ay önce
  antalyalı biri,nden ne beklersiniz 7 göbekleri kölelik kültürüle yetişmişler bir rusu ve diğer yabancıları efendileri görürler aksini söyleseniz kabul etmezler.
 • Selçuk Safi
  5 ay önce
  Israrla "aşılayacağız" kelimesini "aşağılayacağız" diye okuyorum, niye böyle oldu ki, tuhaf?
 • Dündar Demirtaş
  5 ay önce
  Zengini aşılayacağım diyor kibarca!