TSK, günler sonra yangına müdahale için alana giriyor!

Milli Savunma Bakanlığı, TSK'nın Denizli ve Isparta'da yangına müdahale etmek için alana gireceğini açıkladı.

TSK, günler sonra yangına müdahale için alana giriyor!
04 Ağustos 2021 - 00:32 - Güncelleme: 04 Ağustos 2021 - 00:48

Türkiye'yi saran yangınlarla ilgili TSK'nın neden sahada olmadığı tartışma konusu olmuştu. Gönüllü vatandaşların iyi niyetli girişimleri birçok noktada yeni sorunlara yol açarken, güvenlik sorunları da ortaya çıkmıştı.

Konuyla ilgili olarak gece saatlerinde kritik bir gelişme yaşandı.

Denizli Valiliği'nin talebi üzerine, bölgede çıkan yangına TSK'nın müdahale etmesi istendi. Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı resmi bir açıklama yayınlayadı:

"Denizli Valiliğinin talebi üzerine bölgede çıkan yangına müdahale etmek üzere 11’inci Komando Tugay Komutanlığımızdan iş makinaları ve personel görevlendirilmiştir."

DİĞER İLLERE YANSIYABİLİR
MSB'nin konuyu resmi Twitter hesabından yayınlaması, TSK'nın ilerleyen saat veya günlerde farklı noktalarda da sahaya inebileceğini gösteriyor.

Özellikle Marmaris'te TSK'nın daha etkin bir şekilde rol alması kamuoyunun üzerinde yoğun bir şekilde durduğu bir talepti.

ISPARTA'DA DA ASKER ALANA GİRİYOR
MSB, Denizli ile ilgili yaptığı açıklamadan kısa bir süre sonra, TSK'nın Isparta'da da alana gireceğini açıkladı:

"Isparta Valiliğinin talebi üzerine bölgedeki yangın söndürme faaliyetlerine destek için Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığımızdan itfaiye, arazöz, dozer, su tankeri ve arazi araçları ile personel görevlendirilmiştir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum