TRT'de deprem: 2 ay önce yurtdışından getirilen ismi kovdular!

TRT'deki yönetim değişikliğinin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Yaklaşık 2 ay önce yurtdışından getirtilerek Genel Müdür Yardımcısı yapılan isim kovuldu. Yine kanal koordinatörü olan bir başka isimle de yolların ayrıldığı belirtildi.

TRT'de deprem: 2 ay önce yurtdışından getirilen ismi kovdular!
29 Temmuz 2021 - 09:18


TRT yönetimine sözde Ermeni soykırımını savunan ve Ermeni diasporasından ödül alan Hilal Kaplan'ın ve SETA'cı isimlerin atanmasının yankıları sürüyor. TRT'de yaşanan yönetim değişikliğinin ardından dikkat çeken bir gelişme meydana geldi.

Medyaradar'ın haberine göre; kurumda yaşanan İbrahim Eren depreminin ardından artçıları görülmeye başlandı. Yaklaşık 3,5 ay önce İngiltere’den dönüş yapan ve Uluslararası Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Fatih Er, yeniden Londra’ya gönderildi ve koltuğu alındı.

Öte yandan TRT World Kanal Koordinatörü Selim Atalay’la da yeni yönetimin göreve gelmesinden bir süre önce yolların ayrıldığı ortaya çıktı.

NE OLMUŞTU?
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar, geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Genel Müdürlüğe Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atanmıştı.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    5 ay önce
    Kıymetli editör. Size ne bundan. Kendi adamları. Getirir ***ürür sever döver. SİZE NE? Diyorsanız burası muz cumhuriyeti mi işte o zaman yanınızdayım.