Trendyol hakkında soruşturma başlatıldı

Rekabet Kurulu Trendyol hakkında soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu, Trendyol hakkında pazaryerinde satış yapan satıcılar arasında ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle geçici tedbir kararı almıştı.

Trendyol hakkında soruşturma başlatıldı
11 Ekim 2021 - 15:30

 

Rekabet Kurumu, Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında rekabeti engelleme gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu'nun sitesinde yer alan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ’nin (Trendyol) çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 23.09.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına, 21-44/650-M sayı ile karar verdi."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    1 hafta önce
    Çinli trendyol uzun zamandır cezalandırılmalıydı ama her ne hikmetse yönetim kuruluna rekabet kurulundan bir bayan arkadaş getirildi ve soruşturma ertelendi. Alengirli işlerin ceremesini millet ödüyor yazıklar olsun...