Meral Akşener'den sonra bir isim daha "Başbakanlığa talibim" dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Ben başbakanlığa adayım" sözlerinin ardından bir siyasi isimden daha "Başbakanlık" çıkışı geldi. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Başbakanlığa talibim doğrusu bu" dedi.

Meral Akşener'den sonra bir isim daha "Başbakanlığa talibim" dedi
11 Ekim 2021 - 15:12 - Güncelleme: 11 Ekim 2021 - 15:23

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ardından Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de 'Başbakanlığa talibim' dedi.

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sarıgül, "sistemi kesinlikle değiştireceğiz" açıklaması yaptı.

Sarıgül şunları söyledi: "Ülkemizin bir başkanlık sistemi ile yönetilmesini doğru bulanlardan değilim. Bunun üzerine çok çalıştık. Karşı olmak için karşı olmadım. Sistem hayırlı, yararlı, doğru, sorunlarında çözebilecek olsa evet derim. Ben bir yere gittiğim zaten bana "Başbakan Sarıgül" diye tezahürat yapıyorlar. Ben de onlara teşekkür ediyorum. Başbakanlığa talibim doğrusu bu."

AKŞENER "ADAYIM" DEMİŞTİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldığı bir televizyon programında, “Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Bunu net bir şekilde söylüyorum. Ben başbakanlığa adayım” demişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum