Tottenham'da Conte kuralları: Ketçap ve mayonezi yasakladı

Tottenham'da 10 gün önce göreve başlayan Antonio Conte, kendi kurallarını devreye soktu. Takımın beslenme alışkanlıklarını değiştirmek isteyen Conte, oyuncularının ketçap ve mayonez yemesini yasakladı.

Tottenham'da Conte kuralları: Ketçap ve mayonezi yasakladı
11 Kasım 2021 - 11:32


Yaklaşık 10 gün önce İngiltere Premier League ekibi Tottenham'ın başına geçen İtalyan teknik adam Antonio Conte, takım içinde disiplininden taviz vermek istemiyor. Disiplinli bir ortam oluşturmak isteyen Conte, dikkat çeken kuralları uygulamaya koydu.

İngiliz basınında yer alan habere göre, takımdaki birçok oyuncunun fazla kilosunun olduğunu tespit eden Conte, kulüp tesisindeki restaurant ve kafelerin menüsüne de el attı. Yemeklerdeki yağ kullanımının da azaltılmasını isteyen Conte, özellikle ketçap ve mayonezin de hiçbir şekilde kulüpte yer almaması gerektiğine karar verdi.

Bazı oyuncuların antrenman bitişlerinde gereğinden fazla yorgun olduğunu da tespit eden Conte, özellikle milli aranın da etkisi ile çok hızlı bir kondisyon yükseltme programına başlıyor. Conte, takımın başında yaptığı ilk açıklamalarda da Tottenham'ın çok büyük bir kulüp olmasına rağmen takımda değişmesi gereken çok şeyin olduğunu belirtmişti.

Conte, Chelsea'yi çalıştırırken de buna benzer kurallar uygulamıştı.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum