Tartışma sürüyor: Beşiktaş ile beIN Sports arasında VAR görüşmesi

Süper Lig'de Beşiktaş ve Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmanın ardından tartışmalar sürüyor. Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Vida’nın penaltı pozisyonu ile ilgili yayıncı kuruluşa giderek konu üzerine tartıştıklarını dile getirdi.

Tartışma sürüyor: Beşiktaş ile beIN Sports arasında VAR görüşmesi
11 Kasım 2021 - 11:14

Süper Lig'in 12. haftasında Beşiktaş, sahasında Trabzonspor'a 90+6'da yediği golle 2-1 mağlup olmuştu. Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, sosyal medyada katıldığı bir programda Trabzonspor müsabakasında Vida'nın tartışılan penaltı pozisyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2 SAATLİK GÖRÜŞME
Pozisyonun görüntüleri ile ilgili olarak yayıncı kuruluş beIN Sports ile görüştüklerinin altını çizen Kocadağ, şunları söyledi:
“Oradaki 23 adet kameranın çektiği bütün görüntüler VAR odasına gidiyor. Önemli olan o görüntüleri kameranın çekip çekmemiş olması. Onu tartışabiliriz. O görüntü çekildi mi çekilmedi mi? Çekildiyse VAR odasına gitti mi? VAR odasına gittiyse bu değerlendirildi mi? Gitmeme ihtimali yok. Çekildiyse VAR odasına gidiyor. O sistemler ayrı çalışıyor. Biz bugün yayıncı kuruluşa gittik, yaklaşık 2 saate yakın bu konular üzerine tartıştık. O noktada bir soru işareti yok. Kamera çekiyorsa o görüntüler VAR odasına muhakkak gidiyor. O yayıncı kuruluşun elinde olan bir şey değil.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum