Tekirdağ'da yük treni minibüse çarptı: 6 ölü, 7 yaralı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde hemzemin geçitte yük treni minibüse çarptı, 6 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

Tekirdağ'da yük treni minibüse çarptı: 6 ölü, 7 yaralı
04 Eylül 2021 - 09:08 - Güncelleme: 04 Eylül 2021 - 12:00

Tekirdağ'ın Ergene ilçesindeki hemzemin geçitte, işçi servisine yük treni çarptı. İlk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

 Kazada ölenlerin Yaşar Yüce, Nusret Açıkgöz, Nebibe Korkmaz, Can Gülakın, Suzan Aksu ve Hülya Dinçkol olduğu, yaralanan 7 kişinin de hastanelerde tedavisinin sürdüğü, 3'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Minibüsteki işçilerin, bir tekstil fabrikasında çalıştığı, gece mesaisinden çıkıp evlerine gittikleri kaydedildi.

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA
TCDD Genel Müdürlüğü de kazaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"Çorlu Validemeşe’de kapalı hemzemin geçitten geçmeye çalışan minibüsün neden olduğu kaza sonrası ilk belirlemelere göre 6 vatandaşımız vefat etmiş, 7 vatandaşımız da yaralanmıştır. Olayın gerçekleştiği hemzemin geçit bariyerli, flaşörlü, korumalı olup, olay anında bariyerler yaya ve araçlara kapalı vaziyette olmasına rağmen 59 ADJ 755 plakalı işçi servis minibüsünün hemzemin geçitten geçmesi sonrası istenmeyen kaza yaşanmıştır. Tüm yaralılar en yakın hastanede tedavi altına alınırken, savcılık olayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatmıştır. Yaşanan bu elim kazadan dolayı vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum