Tarikat evine giden Tuğamiral, Meclis gündeminde: Cübbeli amiral gibi kaç asker var?

TSK'ya ait makam aracıyla Ankara Emek'te bulunan bir tarikat evine giden ve askeri üniformanın üzerine cübbe, sarık giydiği görüntüler ortaya çıkan amiral, Meclis gündemine taşındı. CHP milletvekili Özgür Ceylan, MSB Bakanı Hulusi Akar'a "Böyle kaç amiral var?" diye sordu.

Tarikat evine giden Tuğamiral, Meclis gündeminde: Cübbeli amiral gibi kaç asker var?
05 Nisan 2021 - 09:15

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral M.S.'nin, üniforma üzerine “cübbe ve sarık” giyerek TSK'ya ait araçla tarikat evine gitmesini TBMM gündemine taşıdı.

Cumhruiyet'in haberine göre, TBMM’ye verdiği önergeyle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki cemaatler hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan bilgi isteyen Ceylan, şunları sordu:

“Makam aracı ile üniforma üzerine cüppe ve sarık giyen Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’ya ilişkin bir istihbarat değerlendirme notu geldi mi?

Geldiyse dikkate aldınız mı? Aldıysanız nasıl terfi ettirildi?

Cübbeli amiral ‘Nurcuların Kurtoğlu takımından mı? ‘Kurtoğlu takımı’ da dahil diğer takımlara mensup kaç subay, astsubay ve general var?

Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nde Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı oldukları halde iç güvenlik tehdit değerlendirilmesi dışında tutulan yapılar var mı?”


YORUMLAR

  • 0 Yorum