Enginyurt: "Hilafet geri gelsin' derken, Atatürk kaldırırken bu darbe olmuyor değil mi?

Emekli amirallerin yayımladığı bildiriye ilişkin açıklamada bulunan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “’Hilafet geri gelsin’ derken, bu darbe olmuyor değil mi? Atatürk'ün neyi var, neyi yok kaldırırken bu darbe olmuyor değil mi? 103 kişi bildiri yazınca, darbe oluyor öyle mi?” diye sordu.

Enginyurt: "Hilafet geri gelsin' derken, Atatürk kaldırırken bu darbe olmuyor değil mi?
05 Nisan 2021 - 09:07 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 11:01

104 amiralin imzasıyla, "Tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması”, "Atatürk ilke ve devrimleri" üzerine açıklama yapıldı. Açıklama üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Konuyla illgil DP milletvekili Cemal Enginyurt, 104 emekli amiralin bildirisi hakkında açıklamada bulundu.

Enginyurt, “’Hilafet geri gelsin’ derken, bu darbe olmuyor değil mi? Atatürk'ün neyi var, neyi yok kaldırırken bu darbe olmuyor değil mi? 103 kişi bildiri yazınca, darbe oluyor öyle mi?” diye sordu.

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Enginyurt, iktidara şöyle seslendi:
“Kamu çalışanlarının maaşları, emekli maaşları ve asgari ücret çöküşte. Ağustos ayı beklenmeden, enflasyon oranında zam yapılmalı. İnsanca yaşamak için, yüzde 15 zam şart olmuştur. Darbe algısını bırakın, çalışanların derdine derman olun.”

"HİLAFET GERİ GELSİN' DERKEN DARBE OLMUYOR MU?"
Enginyurt, bir diğer paylaşımında ise şu ifadelere yer verdi:
“'Hilafet geri gelsin' derken, bu darbe olmuyor değil mi? Atatürk’ün neyi var, neyi yok kaldırırken bu darbe olmuyor değil mi? T.C. yazılarını silerken bu darbe olmuyor değil mi? Türk isminden rahatsız olurken, bu darbe olmuyor değil mi? 103 kişi bildiri yazınca, darbe oluyor öyle mi?”


YORUMLAR

  • 0 Yorum