Tarikat evine giden amirale askeri lisede "Fetullahçılık soruşturması" kapsamında işlem yapılmış!

Tarikat evine giden amiral hakkında Askeri Lisede eğitim gördüğü yıllarda, hakkında "Fetullahçılık soruşturması" kapsamında işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Tarikat evine giden amirale askeri lisede "Fetullahçılık soruşturması" kapsamında işlem yapılmış!
13 Nisan 2021 - 11:22 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 12:26
TSK'ya ait makam aracıyla Ankara Emek'te bulunan bir tarikat evine giden ve askeri üniformanın üzerine sarık, cübbe giydiği görüntüler ortaya çıkan Tuğamiralin Askeri Lisede eğitim gördüğü yıllarda "Fetullahçılık soruşturması" kapsamında soruşturma yapıldığı ortaya çıktı.

Ancak, soruşturma sonunda tarikat evine giden amirale ceza verilmediği ve disiplin notunun düşürülmediği ifade edildi. 

OdaTV'den Can Özçelik'in yazısı şu şekilde:
“Cübbeli amiral” Askeri Lisede eğitim görürken (1983-1987 yılları arasında) Fetullahçılık soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılıyor.

İddiaya göre, “Cübbeli amiral” Deniz Lisesindeyken hafta sonları yakın akrabalarının yanına gidemeyen öğrenciler arasında olduğu için okulda vakit geçiriyor. Bu sırada Fetullahçı öğrenciler tarafından düzenlenen pikniklere katılıyor.

O dönem okul yönetimi bu piknikleri öğreniyor. Ardından da piknikleri düzenleyen ve katılan öğrencilerle ilgili kapsamlı bir idari soruşturma başlatıyor. Yapılan soruşturma sonunda da bu durum bazı öğrencilerin disiplin notlarına yansıyor.

DOSYASI BAKANLIĞA VE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ
Okul yönetiminin soruşturduğu öğrenciler arasında “Cübbeli amiralde” yer alıyor. Ancak, soruşturma sonunda “Cübbeli amirale” ne ceza veriliyor ne de disiplin notu düşürülüyor. Ancak bu soruşturmayla ilgili evraklar öğrencilerin dosyasında yer alıyor.

“Cübbeli amiralin” Deniz Lisesi’nde Fetullahçılık soruşturması geçirdiğine dair bilginin geçen yıllarda hem Milli Savunma Bakanlığı’na hem de Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildiği de belirtildi. 

104 Amiralin duyurusundan sonra hızla başlatılan soruşturma kamuoyu önünde şeffaf olarak devam ediyor. Aynı şeffaflığın “Cübbeli amiral” için başlatıldığı iddia edilen soruşturma için de yapılması gerekir. Tabi böyle bir soruşturma varsa!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum