Süleyman Soylu, sosyal medya ve Anadolu Ajansı'ndan video sildirdi iddiası!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Türkiye'deki asayiş olaylarının yarısını yabancı uyruklular gerçekleştiriyor" ifadelerini kullandığı videoyu sildirildiğini iddia etti.

Süleyman Soylu, sosyal medya ve Anadolu Ajansı'ndan video sildirdi iddiası!
19 Eylül 2021 - 13:52 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 00:40
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, "Türkiye’deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler" şeklindeki sözlerinin yer aldığı videoyu Anadolu Ajansı ile bakanlığın ve kendisinin sosyal medya hesaplarından sildirildiğini iddia etti.

Zafer Partisi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye’deki sığınmacıların yaşanan asayiş olaylarının yüzde 2’sine değil, yüzde 50’sine karıştığını dile getirdi.

Soylu’nun, "Türkiye’deki asayiş olaylarının yarısı göçmenler tarafından gerçekleştiriliyor, bunun yarısı da kendi içlerinde küçük yaşta evlilikler" şeklindeki ifadesinin yer aldığı videoyu basına izleten Özdağ, "Demek ki yüzde 2 değilmiş. Bu konuşma yayımlanmasının ardından, yayımlanan bütün kanallardan sildirildi. Türkiye’deki asayiş olaylarının göçmenler nedeniyle iki katına çıktığını söylüyor" dedi.

Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu yöndeki ifadelerinin yer aldığı videonun, Anadolu Ajansı ile bakanlığın ve kendisinin sosyal medya hesaplarından silindiğini iddia etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum