Erdoğan, yeni seçim yasası için tarih verdi

Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye gitti. Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yapan Erdoğan, seçim yasası için tarih verdi. Erdoğan, "Meclis açıldığı anda inşallah bu yaptığımız çalışmayı belli bir noktaya getirip uzatmadan Meclise göndereceğiz. Müzakerelere de bu şekilde başlamış olacağız" dedi.

Erdoğan, yeni seçim yasası için tarih verdi
19 Eylül 2021 - 13:43

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye giden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yaptı. 

“UZATMADAN MECLİSE GÖNDERECEĞİZ”
Erdoğan, seçim barajının düşürülmesi ve seçim yasası değişikliğine ilişkin olarak yaptığı açıklamada tarih verdi. Erdoğan, "Temennimiz odur ki inşallah 2023 seçimlerine girerken çok daha farklı bir şekilde girelim. Meclis açıldığı anda inşallah bu yaptığımız çalışmayı belli bir noktaya getirip uzatmadan Meclise göndereceğiz. Müzakerelere de bu şekilde başlamış olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim yasası değişikliğine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Bu konu ile ilgili tabii görevlendirdiğimiz arkadaşlar çalışmaları belli bir noktaya getirdiler. İnşallah Amerika dönüşü kendilerini tekrar dinleyeceğiz. Dinledikten sonra oradaki başlıklarla yürüyeceğiz. Temennimiz odur ki inşallah 2023 seçimlerine girerken çok daha farklı bir şekilde girelim. Türkiye'nin de arzuladığı beklediği bir sistemi inşallah yakalamış olalım.

Bu konuda da Meclis şu anda kapalı. Meclis açıldığı anda inşallah bu yaptığımız çalışmayı belli bir noktaya getirip uzatmadan Meclise göndereceğiz. Müzakereleri de bu şekilde başlamış olacağız."


YORUMLAR

  • 0 Yorum