Stefan Kuntz'dan Fenerbahçelileri kızdıran Arda Güler açıklaması

Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 2022 Dünya Kupası play-off turu yarı finalinde Portekiz ile oynanacak mücadelede öncesi açıklamalarda bulundu. Kuntz'un Fenerbahçeli Arda Güler hakkındaki açıklaması taraftarın tepkisini çekti.

Stefan Kuntz'dan Fenerbahçelileri kızdıran Arda Güler açıklaması
21 Mart 2022 - 16:46


A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Portekiz ile oynanacak 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri mücadelesi öncesinde Fenerbahçeli Arda Güler hakkında sorulan soruya yanıt verdi.

Stefan Kuntz, "Fenerbahçe'de 90 dakika oynadığı tek bir karşılaşma olmayan genç bir futbolcunun, rakibin Portekiz olduğu ve deplasmanda yapacağınız bir Dünya Kupası elemesi play-off maçının aday kadrosuna çağrılmasını beklemek gerçekten çok anlamsız" ifadelerini kullandı.

Bu tür durumlarda herkesin toplu bir sorumluluğunun olduğunu kaydeden Stefan Kuntz şunları söyledi:

"Kulüpler, medya, taraftarlar... Herkese bir görev düşüyor. Arda'nın durumunu en iyi kendi hocası bilir. Onun da 'Arda'yı koruyalım.' diye bir açıklaması var. Dolayısıyla bazı şeyleri ittirmeyelim, zorlamayalım. Eminim Arda'nın da etrafında tecrübeli kimseler vardır. Bırakalım kendi gelişimini sağlasın. Belirli noktalarda acele etmeyelim. Evet geleceğin iyi bir futbolcusu, muhakkak ondan faydalanılacaktır ama bazı şeylerin doğal akışı içerisinde gelişmesine müsaade edelim."  


YORUMLAR

  • 0 Yorum