Sınavlar iptal edildi mi? Sınavlar ertelenecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin 3 Mayıs'ta başlaması planlanan sınavlarıyla ilgili açıklama yaptı. Selçuk, Bilim Kurulu'nun önerilerine göre sınavları erteleyebileceklerini söyledi.

Sınavlar iptal edildi mi? Sınavlar ertelenecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama
21 Nisan 2021 - 11:04
Koronavirüs vakaları 60 binlerden aşağı düşmezken vefat sayılarıda 340'ları aştı. Milyonlarca öğrenci ise okullardaki yüz yüze sınavların ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin 3 Mayıs’ta başlaması planlanan sınavları hakkında açıklama yaptı.

Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda sınavları tereddüt etmeden erteleyebileceklerini söyleyen Selçuk, "Eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız" ifadelerini kullandı.

Selçuk, "Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum