Koronavirüste vakalar düşmüyor: AVM'ler kapanabilir, 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı gelebilir!

Koronavirüs vakalarının 60 binlerden düşmemesi ve vefat sayısının rekor kırarak 340'ları aşmasının ardından ek genelge ile Alışveriş Merkezleri'nin kapatılacağı ve 23 Nisan ile birlikte 3 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanabileceği iddia edildi.

Koronavirüste vakalar düşmüyor: AVM'ler kapanabilir, 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı gelebilir!
21 Nisan 2021 - 10:52

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 15 günlük kısmi kapanmada bir haftanın sonuna yaklaşırken vakalarda hala beklenen düşüş yaşanmadı. Vaka ve vefat sayılarının kontrol altına alınamaması sebebiyle, kulislerde cuma gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte üç günlük sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği belirtiliyor. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nın ek genelgesi ile Alışveriş Merkezleri'nin kapatılabileceği öne sürüldü.

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ek olarak resmi tatil olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da kısıtlama uygulanabilir. Bilim Kurulu'nun tavsiyesi üzerine İçişleri Bakanlığı genelgesiyle bu yönde bir kararın alınabileceği konuşuluyor. Sokağa çıkma kısıtlaması kararı verilmesi durumunda 23 Nisan, geçen yıl olduğu gibi evlerden kutlanacak. Devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir'de gerçekleştirilecek törenler de sınırlı kişiyle, maske ve mesafe kurallarına uyularak yapılacak.

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak kabinede tartışılacak. Kabinede daha sert tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor.

Kabinede, kalabalık yerlere yönelik yeni kararların alınabileceği kaydediliyor. Bu nedenle Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması da seçenekler arasında.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum