Sezona hazırlık başladı: Tüm turizm çalışanları aşılanacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye-Ukrayna Turist Hakları ve Turizm Güvenliği Alt Çalışma Grubu Toplantısında turistler ve turizm çalışanları hakkında konuştu. Ersoy, “Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsini aşılıyoruz. Mayıs sonuna kadar personel aşılanmış olacak" dedi.

Sezona hazırlık başladı: Tüm turizm çalışanları aşılanacak
27 Nisan 2021 - 12:21
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Belek’te düzenlenen, Türkiye-Ukrayna Turist Hakları ve Turizm Güvenliği Alt Çalışma Toplantısında, turistler ve turizm çalışanları için açıklamalarda bulundu. 

KISITLAMALAR TURİSTLERİ KAPSAMAYACAK 
Kabinenin aldığı tam kapanma kararından bahseden Ersoy, kısıtlamaların turistleri kapsamayacağını söyledi. Ersoy, "Müze ve ören yerlerimiz onlar için açık olacak. Türkiye’de turist olmak avantajlı oluyor" dedi.

TURİZM ÇALIŞANLARI AŞILANACAK
Turizm çalışanlarının hepsinin aşılanacağını söyleyen Ersoy, "Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsini aşılıyoruz. Mayıs sonuna kadar personel aşılanmış olacak. Geçen yıla oranla Türkiye turizm hizmetleri çok daha kontrollü ve daha sağlıklı olarak hizmet sunacak" ifadelerini kullandı.

Mehmet Nuri Ersoy’un açıklaması şu şekilde;
“Perşembe akşamından itibaren uygulanacak kısıtlamalar turistleri kapsamayacak. Müze ve ören yerlerimiz onlar için açık olacak. Türkiye’de turist olmak avantajlı oluyor. Otellerimiz içerisinde Güvenli Turizm Sertifikasyonları var. Bu sene kriterleri 152’ye çıkardık. Daha fazla kural koyduk. Otellerin tamamı denetleniyor. Ayda en az 4 kere otellerimiz denetleniyor. 3 tanesi haber verilmeden denetleniyor. Türkiye genelinde turizm çalışanlarının hepsini aşılıyoruz. Mayıs sonuna kadar personel aşılanmış olacak. Geçen yıla oranla Türkiye turizm hizmetleri çok daha kontrollü ve daha sağlıklı olarak hizmet sunacak. Türkiye’ye tatile gelip ülkesine dönen turistlerde COVID bulunma ihtimali çok çok düşük çıktı. 10 binlerle ifade edilecek şekilde düşük çıktı. 10 bin üzerinde işletmenin Güvenli Turizm Sertifikasyonuna dahil oldu.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum