Serdar Ortaç'tan kötü haber: Koronavirüse yakalandı!

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç'ın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Ortaç'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Serdar Ortaç'tan kötü haber: Koronavirüse yakalandı!
30 Ağustos 2021 - 12:00

Şarkıcı Serdar Ortaç’ın yaptırdığı yeni tip koronavirüse testi pozitif çıktı. Koronavirüse karşı geçtiğimiz aylarda aşı olan Ortaç’ın genel sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde karantinaya girdiği belirtildi.

"ŞİFA OLSUN, BİSMİLLAH"
MS hastası olan sanatçı kronik rahatsızlığı nedeniyle öncelikli grupta bulunuyordu. Ortaç, aşı olduğu anları "Geldik devlet hastanemize aşımızı olacağız... Birinci doz. Herkesin olması gerekiyor, şifa olsun, bismillah" sözleriyle paylaşmıştı.


MS NEDİR?
MS (Multiple Skleroz) beyinde ve omurilikte, mesajları taşıyan sinir telleri etrafındaki koruyucu kılıfın (miyelin kılıfı) hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi ile organların bilgi iletişimini sağlayan omuriliğin miyelin tabakası üzerindeki fiziksel tahribatın bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Kılıfın hasar gördüğü yerlerde sertleşmiş dokular (skleroz) yer almaktadır. Bu sertleşmiş alana da plak denir. Bu plaklar, sinir sistemi içinde pek çok yerde oluşabilir ve sinirler boyunca mesajların iletilmesini engelleyebilir. Hastaların yaklaşık 2/3'ünde ilk belirtiler, 20-40 yaşlar arasında ortaya çıkar ancak 10 yaş gibi erken başlangıçlı hastalar ve 40 yaşından sonra başlayan vakalar da vardır. Kadın-erkek dağılımı açısından kadınlarda 2/3 kat daha sıktır.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Madem sağlık durumu iyi ise niçin o zaman Serdar Ortaç'tan kötü haber diye başlık atıyorsunuz. Neden? Bu nasıl habercilik anlayışıdır böyle. İnsanlar ancak bu şekilde mi haberi tıklayacaklarını düşünüyorsunuz? Türk medyası kadar dünyada adi bir medya yok.