CHP'nin seçim hamlesi belli oldu, kararsız seçmen için harekete geçildi!

CHP, seçim anketlerinden çıkan sonuca göre harekete geçti. Yapılan anketlerde seçmenler arasında yüzde 30 bandında ‘kararsız’ seçmenin yer almasına CHP'den hamle geldi. CHP’liler, ev ziyaretleriyle kararsızların oyuna talip olacak.

CHP'nin seçim hamlesi belli oldu, kararsız seçmen için harekete geçildi!
30 Ağustos 2021 - 11:52
Erken seçim çağrısını yineleyen CHP, herhangi bir partiye sıkı sıkıya bağlı olmayan ve anketlere göre tüm seçmenin yüzde 30’unu oluşturan 'kararsız' seçmenin peşine düştü. Kulislere dayandırılan habere göre kararsız seçmenleri ikna etmek için harekete geçtiği belirtilen CHP, ev ziyaretleri ile kararsızların oyuna talip.  

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir'in haberine göre CHP, yapacağı ev ziyaretleriyle hem yaşayan ve kayıtlı seçmen sayısını karşılaştıracak ve sanal/yığma seçmeni belirleyecek hem de kararsız seçmenin oyuna talip olacak.

"ÜLKEMİZ YÖNETİLEMEMEKTE"
CHP tarafından 2 Haziran’da teşkilatlara gönderilen yazıda “Ülkemiz mevcut iktidar tarafından yönetilememekte, maalesef savrulmaktadır. Türkiye’nin istikrarı, huzuru ve krizleri aşması noktasında erken seçim ihtiyacı acildir” denilmişti.

Erken seçim her an olacakmış gibi çalıştıklarını ifade eden CHP kaynakları, “Şu anda iki çalışma üzerinde duruyoruz. Birincisi sokak örgütlenmesi ve ev ziyaretleri, ikincisi sandık güvenliği” ifadesini kullandı.

ÖNCE KONTROL EDİLECEK
CHP başlattığı sokak örgütlenmesi çalışması ve ev ziyaretleriyle seçmen sayısı ile konutta yaşayan seçmen sayısının uyumlu olup olmadığına bakacak, sanal/gerçek olmayan seçmen ya da yığma seçmen olup olmadığını kontrol edecek.

CHP, ev ziyaretlerinde seçmenleri, eğilimlerine göre “oy verecek”, “kararsız”, “oy vermeyi düşünmeyen” şeklinde gruplandıracak. Kararsız seçmenler yapılacak çalışmaların odağına alınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum