Selçuk Bayraktar'dan Çiğdem Toker'e: "Gazeteci müsveddesi!"

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, gazeteci Çiğdem Toker'i sosyal medya hesabından hedef aldı. Bayraktar, Toker için "Gazeteci müsveddesi" dedi.

Selçuk Bayraktar'dan Çiğdem Toker'e: "Gazeteci müsveddesi!"
01 Nisan 2022 - 15:08


T3 Vakfı, gazeteci Çiğdem Toker'in "İBB’den Vakıflara Hizmet Raporu" başlıklı köşe yazısı nedeniyle dava açmıştı. Mahkeme Toker'e 30 bin lira tazminat cezası verdi.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ise sosyal medya hesabından Toker'i hedef aldı. Bayraktar, Toker için "Gazeteci müsveddesi" ifadesini kullandı. 

T3 Vakfı, sosyal medya hesabından Çiğdem Toker'in attığı tweeti alıntılayarak şöyle yazdı:
"İftira zincirinin ilk halkası olan müfteriye karşı açtığımız dava sonuçlandı Etik ve ahlaktan taviz vermeyecek gazeteciler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz burs programına 30 bin 000 TL’lik bir ilave de Çiğdem Toker aleyhine açtığımız davadan geldi. #GazetecilikMüfterilikDeğildir"

Selçuk Bayraktar ise şu ifadeleri kullandı:
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanar... Bu, 2019 yerel seçim döneminde vakfımız aleyhine başlatılan kirli kampanyayı ve İBB'den para aldığı yalanını ilk yayan gazeteci müsveddesi. Gazetecilik; yalancılık sahtekarlık yüzsüzlük arsızlık da değildir."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum