CHP'den asgari ücret önerisi: En geç Temmuz'da güncellenmeli

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, enflasyon karşısında eriyen asgari ücrete ilişkin konuştu. Özel, "En geç temmuz ayında, ama gerekirse daha erken asgari ücret güncellenmeli" dedi.

CHP'den asgari ücret önerisi: En geç Temmuz'da güncellenmeli
01 Nisan 2022 - 13:48


Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle asgari ücrete ek zam tartışmaları sürerken CHP'den de açıklama geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "En geç temmuz ayında, ama gerekirse daha erken asgari ücret güncellenmeli" dedi.

Yazılı açıklama yapan Özel,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “Bugün gündemimizde böyle bir şey yok” ifadesini kullandığını anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

“Asgari ücrete zam yapıldığı günden bu yana enflasyon yüzde 32,3. Yapılan bin 428 liranın bin 37 lirasını enflasyon yutmuş vaziyette. Enflasyon asgari ücreti ezmiş vaziyette. Nisan enflasyonu açıklandığında asgari ücrete yapılan zam havaya gitmiş olacak. Böyle bir senede bir sene boyunca yeniden zam yapmamak, asgari ücretliyi ölüme, açlığa terk etmektir. En geç temmuz ayında, ama gerekirse daha erken asgari ücret güncellenmeli ve asgari ücretlinin bu zararı telafi edilmelidir”

YORUMLAR

  • 0 Yorum