İstanbullular dikkat, AKOM tarih verdi: Lodos uyarısı

AKOM'dan İstanbul için kritik bir uyarı geldi. AKOM, il genelinde etkili olan Lodos'un akşam saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak fırtına şeklinde etkili olması beklendiğini açıkladı.

İstanbullular dikkat, AKOM tarih verdi: Lodos uyarısı
01 Nisan 2022 - 13:40


İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde, akşam saatlerinden itibaren lodos fırtınasının etkili olması bekleniyor. AKOM'dan İstanbullulara uyarı geldi.

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde hafta başından beri etkili olan Lodos (güney-batı) yönlü rüzgârın akşam saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak fırtına şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazar akşam saatlerine kadar fırtına 40-60 km/saatlik fırtınanın, kısa süreli hamleler ile 50-80 km/saatlik kuvvetli fırtına şiddetinde esmesi bekleniyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şiddetli rüzgâr nedeni ile yaşanabilecek olumsuz hava şartlarında ekiplerini hazırda tutarken, hava, deniz ve kara ulaşımında aksamalar yaşanabileceği belirtildi.

İstanbulluların da çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, baca gazı zehirlenmesi gibi tehlikelere karşı tedbirli olunması istendi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum