Sedat Peker'in ismini verdiği Taner Ay'ın ailesi konuştu: İspat edene 1 milyon Euro vereceğiz!

Sedat Peker'in videolarında bahsetmesiyle gündeme gelen ve geçtiğimiz hafta Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazasında öldüğü iddia edilen Taner Ay'ın ailesi açıklama yaptı. Aile, Taner Ay hakkındaki iddiaları ispat edene 1 milyon Euro verileceğini duyurdu.

Sedat Peker'in ismini verdiği Taner Ay'ın ailesi konuştu: İspat edene 1 milyon Euro vereceğiz!
07 Ocak 2022 - 13:04 - Güncelleme: 07 Ocak 2022 - 13:19
Almanya’nın cinayet, kasten adam öldürmek, ağır yaralama, şantaj, fuhuş, silah ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan yasakladığı "Almanyalı Osmanlılar" isimli suç örgütünün yöneticisi olduğu iddia edilen Taner Ay'ın geçtiğimiz hafta trafik kazasında öldüğü öne sürülmüştü.

Taner Ay’ın ailesi bir basın açıklaması yaptı. Ay’la ilgili yapılan ve "iftira niteliği taşıdığı" belirtilen iddialarla ilgili hukuki süreç başlattıklarını duyuran aile, bu iddiaları ispat edene de 1 milyon avro verileceğini de duyurdu.

"YÖNETİCİSİ DEĞİL" DENİLDİ
Kırşehir Haber Vakti sitesinde yer alan habere göre, Kırşehirli olan Ay ailesi tarafından yapılan açıklamada, Taner Ay’ın “Almanyalı Osmanlılar” yöneticisi olmadığı ileri sürüldü. Bu iddialarda bulunanlar hakkında hukuki işlem başlatıldığı açıklandı. Açıklamada, Taner Ay’ın Almanya’da mahkeme kararıyla yasaklanan Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) adlı grupla ilişkisi olduğu, Türkiye hükümetinin bu gruba destek olduğu, Taner Ay’ın hükümetle grup ikisi arasındaki ilişkiyi kontrol ettiği ve bir mafya liderinden para aldığı iddiaları için ‘tamamen asılsız’ denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bu, işi gerçekten yapan kişileri gizleme, onları temize çıkarma, doğruların ortaya çıkmasını engelleme amacıyla yapılan planlı bir yön saptırma ve yıpratma operasyonudur. Taner Ay’ın iddia edilen ne Osmanen Germania grubuyla ne de dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösteren herhangi bir illegal grup ile hiçbir zaman ilişkisi olmamıştır. Biz ‘Osmanen Germania grubu temizdir’ demiyoruz. Biz ‘Taner Ay hakkında bu gruba üye olduğu ile ilgili hiçbir iddianame, hiçbir soruşturma, hiçbir ifade verme, hiçbir mahkeme kararı yok’ diyoruz. Delilsiz, ispatsız, sadece sosyal medyada yer alan 1-2 fotoğraftan suçlu çıkarmak, kişilik haklarına iftira atmak, hakkaniyet ilkesi ile bağdaşmayıp insanlığın ve hukukun tüm evrensel ilkelerine aykırıdır.”

1 MİLYON EURO TEKLİF ETTİLER
Ay ailesi tarafından yapılan açıklamada ayrıca, “Suçlamaları ispat edenlere 1 milyon vermeye hazırız. Eğer ispatlayamazlarsa, ispat edene vereceğimizi ilan ettiğimiz o 1 milyon avro’yu iftira atanların cezalandırılması için kullanacağız” denildi.

SEDAT PEKER BAHSETMİŞTİ, SİYASİLERLE FOTOĞRAFI VAR
Sedat Peker'in yayınladığı videoda adı geçen “Almanyalı Osmanlılar” yöneticisi olduğu belirtilen Taner Ay'ın sosyal medya hesabında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gibi isimlerle çekilmiş fotoğrafları bulunuyordu.

Ayrıca Taner Ay, Beştepe’den, Özel Harekât Dairesi’nden, Yargı Yılı açılış töreninden fotoğraflar da paylaşıyordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum