Sedat Peker hakkında çarpıcı iddia: Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) çıkıyor!

Türkiye ile BAE arasındaki buzların erimesinin ardından Dubai'de bulunan Sedat Peker'in internet kullanımı yasaklanmış ve ev hapsine alındığı belirtilmişti. Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, BAE'nin Sedat Peker'in Dubai'de olmasından memnun olmadığını ve ülkeden ayrılabileceğini söyledi.

Sedat Peker hakkında çarpıcı iddia: Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) çıkıyor!
12 Aralık 2021 - 14:20

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, KRT TV'de katıldığı 'Semra Topçu ile Haftanın Panoraması' programında Sedat Peker hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Sedat Peker'in Dubai'de olmasından memnun olmadığını dile getiren Nevzat Çiçek, Peker'in ülkeden ayrılabileceğini söyledi.

"ADA ÜLKELERİNİN İSİMLERİ ZİKREDİLİYOR"
Nevzat Çiçek, "BAE, Sedat Peker'in Dubai'de olmasından memnun değil. Benim edindiğim izlenim, Peker'in kontrol altında tutulduğu, önümüzdeki süreçlerde Peker'in Dubai'den çıkma olasılığını ben çok yüksek görüyorum. Nereye gider bilmiyorum ama bazı ada ülkelerinin isimleri zikrediliyor" dedi.

Nevzat Çiçek şunları söyledi:
"BAE, Sedat Peker’e siyasi figür olarak yaklaşmıyor. Onların tabiriyle söylüyorum, Türkiye'de mafya olan, belli bir dönem hükümetle iş tutmuş bir kişinin Dubai'de olmasından memnun değiller, Dubai'nin imajına zarar verdiğini düşünüyorlar, onların ifadesiyle söylüyorum. BAE son günlerdeki yakınlaşmanın sonunda bazı isimleri serbest bıraktı, Türkiye'ye döndüler. Benim edindiğim izlenim, Peker'in kontrol altında tutulduğu, önümüzdeki süreçlerde Peker'in Dubai'den çıkma olasılığını ben çok yüksek görüyorum."

Sedat Peker'in nereye gideceği sorusuna yanıt veren Çiçek, bazı ada ülkelerinin isimlerinin dile geldiğini belirtti ve şöyle dedi:
“Sedat Peker'in önümüzdeki süreçte Dubai’den çıkma ihtimali çok yüksek. Tabi burada Sedat Peker'in de gitmek istediği ifade ediliyor, nereye gider bilmiyorum ama bazı ada ülkelerinin isimleri zikrediliyor.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum