Sedat Peker'e ne oldu? Sedat Peker'in son durumunu avukatı Ersan Barkın açıkladı

Katar merkezli El Cezire'nin, uzun süredir sosyal medya hesabından paylaşım yapmayan ve kendisine ulaşılamayan Sedat Peker'in tutuklandığı yönündeki iddiası ortalığı karıştırmıştı. Daha sonra iddianın yanlış olduğu ortaya çıkmıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Peker'in son durumunu açıkladı.

Sedat Peker'e ne oldu? Sedat Peker'in son durumunu avukatı Ersan Barkın açıkladı
07 Aralık 2021 - 10:53

Suç örgütü lideri kurmak ve yönetmek suçlamasıyla hakkında dava açılan Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker’in BAE’de gözaltına alınmadığını, kendisine bir yakını üzerinden ulaşabildiğini söyledi.

SEDAT PEKER'İN SON DURUMU
TELE1'de dün yayınlanan "Anında Manşet" adlı programda Tuncay Mollaveisoğlu, Peker'in avukatı Ersan Barkın'la görüştüğünü anlattı. Mollaveisoğlu, Barkın'ın telefon aracılığıyla Peker'in bir yakınına ulaştığını söylediğini aktardı.

Mollaveisoğlu, avukat Barkın'ın, Peker hakkındaki iddialara ilişkin, gözaltının söz konusu olmadığını söylediğini ifade etti. 

"TELEFON ERİŞİMİ DE KISITLANMIŞ OLABİLİR"
Barkın'ın, Peker'le doğrudan telefon üzerinden konuşamayıp o sırada yanında bulunan bir yakını üzerinden konuşmuş olmasını değerlendiren Mollaveisoğlu, "Belli ki telefon erişimi de kısıtlanmış Sedat Peker'in" diye belirtti.


NELER OLMUŞTU?
Hakkında suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla iddianame hazırlanan Sedat Peker'in, sosyal medyada paylaşım yapması bulunduğu ülke Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından engellenmişti.

Peker'in avukatı Ersan Barkın, TELE1'de katıldığı 'Anında Manşet' adlı programda, "Müvekkilimden beş gündür haber alamıyorum" yanıtını vermiş ve gözaltı iddiaları güçlenmişti.

​​​​​​​Öte yandan, Katar merkezli El Cezire televizonunun internet sitesinden yayınlanan bir haberde, Peker'in gözaltına alındığına ilişkin bir ifadeye yer verildi. Haberin Türk medyasında yayılması üzerine El Cezire bir açıklama yaptı ve gözaltı haberini teyit edemedikleri için haberi geri çektiklerini açıkladı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum