Sedat Peker'den 5 ton kokainle ilgili yeni açıklama

Sedat Peker, 5 ton kokain ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ancak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na net cevaplar verilmediğini ileri sürdü. Peker, geçtiğimiz günlerde yakalandığını açıklanan 1 ton uyuşturucu ile ilgili de "Sahibi kimdi" sorusunu sordu.

Sedat Peker'den 5 ton kokainle ilgili yeni açıklama
19 Haziran 2021 - 18:10 - Güncelleme: 19 Haziran 2021 - 18:17

Sedat Peker, daha önce İzmir Limanı'na gelecek 5 ton kokainle ilgili yeni iddialarda bulundu. Konuyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bir soruşturma başlattığını belirten Peker, Emniyet'ten Savcılığa giden yazıda konuya ilişkin detay verilmediği ve "yukarı bilgilengirildi" ifadesinin kullanıldığını iddia etti.

İşte Peker'in Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamalar:

"Kıymetli dostlarım, bizim süslü sülüman İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokainle ilgili kamuoyunu aydınlatmıyor ya, ben sizi bilgilendireyim. İzmir Başsavcılığından, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığını arayıp bu konuyla ilgili bilgi istiyorlar.

Normal şartlarda en fazla yarım saatte dönmeleri gerekirken, üç saat sonra dönüyorlar. Bu konuyla ilgili çalışmayı yapıp yukarıyı bilgilendirdik, çalışmamızı tamamladık diyorlar (yukarısı dedikleri heralde süslü sülüdür, başka kim olacak?).

Bunun üzerine İzmir Başsavcılığı kendi çalışmasını yapıyor. Ancak İçişleri Bakanlığı’ndan ve Ticaret Bakanlığı’ndan yeterli bilgi gelmediği için bir netice alamıyorlar.

Gemi taşımacılığında her yüklenen konteynerin konşimento manifestosu vardır, yani hangi firmanın sahibi olduğu ve kimin teslim alacağıyla ilgili, bu olmadan hiçbir konteyner gemiye yüklenmez. Mersin limanında bir ton kokain yakalanmış.

Konşimento manifestosunda hangi şirketin teslim alacağı bellidir. Kokainler yakalanıyor, ancak kimin teslim alacağı ortada yok. Yakalanan şahıs yok. Kokaini yakaladık, aferin iyi yaptınız. Bu kokain kime geliyor kardeşim, bu adamlar nerde?

Uyuşturucu tüketiminde İstanbul dünya ikincisi, Adana dünya üçüncüsü. Madem süslü sülüman bu kadar başarılısın, Avrupa’da içiciler uyuşturucu bulamıyor diyorsun, demek ki bütün hepsi Türkiye’de satılıyor. Öyle ya, dünya uyuşturucu raporunda ilk üçe iki tane il sokmuşuz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum