İstanbul Havalimanı'nda dikkat çeken uyuşturucu operasyonu!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, İstanbul Havalimanı’nda 13 kilo uyuşturucu ele geçirdi. Yapılan operasyonda 5 uyuşturucu kuryesi gözaltına alındı. 

İstanbul Havalimanı'nda dikkat çeken uyuşturucu operasyonu!
07 Haziran 2021 - 13:27
İstanbul Havalimanı’nda, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda Kolombiya, Etiyopya ve İspanya üzerinden Türkiye’ye gelen çocuk kitaplarına, sırt çantasına ve bagaj tabanına gizlenmiş 13 ton uyuşturucu ele geçirildi. 

ÇOCUK KİTAPLARINA GİZLENMİŞ 
Kolombiya’dan Türkiye’ye gelen şüpheli yolcunun çantası, Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından arandı. Narkotik dedektör köpeğinin çantada bulunan çocuk kitaplarına tepki vermesinin üzerine, kitaplara sarılmış 4 kilo kokain bulundu. Etiyopya’dan gelen yolcuda ise sırt çantasının astarına gizlenmiş 3 kilo kokain bulundu.
İspanya’dan gelen bir diğer yolcunun da sırt çantasının astarının altına saklanmış 3 kilo uyuşturucunun esrar olduğu anlaşıldı. 

2 KURYE DAHA
Birkaç gün sonra yapılan operasyonda ise aynı uçakta yolculuk yapan iki kurye Muhafaza ekipleri tarafından şüpheli görünerek gözetim altına alındı. Kuryelerin bagajları narkotik köpeği ile arandı. Bagajların tabanında özel olarak yaptırılmış bölmede toplam 1 kilo 300 gram esrar, uyuşturucunun teslim edileceği evde ise 1 kilo 700 gram esrar yakalandı. 

TOPLAM 13 KİLO UYUŞTURUCU 
Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından yapılan 4 operasyonda toplam 13 kilo uyuşturucu ele geçirildi. 5 uyuşturucu kuryesi ise gözaltına alındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum