Samsung Galaxy S20 FE'de dokunmatik ekran sorunu nedir? Samsung S20 FE sorunları!

Uygun fiyatlı amiral gemisi olarak nitelendirilen 'Samsung Galaxy S20 FE' cep telefonunda dokunmatik sorunu tekrar yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl gündeme gelen sorun, Samsung'un güncelleme yayınlamasıyla birçok kullanıcıda düzelmişti. Ancak dokunmatik sorunu yeniden nüksetti. İşte Samsung S20 FE'nin dokunmatik ekran sorunu hakkında detaylar...

Samsung Galaxy S20 FE'de dokunmatik ekran sorunu nedir? Samsung S20 FE sorunları!
25 Eylül 2021 - 14:11

Son yılların en popüler telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S20 FE'de kullanıcların yaşadığı ekran ve şarj sorunları bitmek bilmiyor. Samsung Galaxy S20 FE'de geçtiğimiz yıl yaşanan dokunmatik sorunu yeniden ortaya çıktı. Telefondaki aşırı pil tüketme sorunuda devam ediyor.

Hatta Samsung aşırı pil tükettiği gerekçesiyle telefonun Exynos işlemcili versiyonunda üretimi durdurdu. Sevindirici olan gelişme Snapdragon 865 işlemcili modelin ülkemize satışa sunulması.

Gelelim telefonda yaşanan dokunmatik ekran sorununa. Bu sorun yeni değil, geçen yıl ekim ayında ilk kez gündeme gelen ekranın dokunmayı algılamaması ya da düzensiz tepkiler vermesi sorunu aradan bir yıl geçmesine karşın hala gündemde. İyi haber Samsung bunun için güncelleme yayınlamayı sürdürüyor. Kötü haber ise yayınlanan güncellemelere rağmen sorunun bazı kullanıcılarda hala devam etmesi.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre S20 FE için G78xxXXU1ATJ1 sürüm numarasını taşıyan bir güncelleme daha yayınlandı. Güncelleme, kameranın yanı sıra dokunmatik ekran ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor. Fakat site, güncelleme sonrası kullanmakta oldukları telefonda hayalet dokunmaların, arayüzde titremelerin ve genel olarak kararsız kullanıcı deneyiminin sürdüğünden söz ediyor.

Peki siz Galaxy S20 FE telefonunuzda dokunmatik ekran sorunu yaşıyor musunuz? Bu noktada yalnız olmadığınızı unutmayın. Samsung’un sorundan kurtulmak için güncellemeler yayınlamayı sürdüreceğini düşünüyoruz. Fakat kullanıcılar bunun için daha ne kadar sabırlı olur bilmiyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum