Saldırıya uğradığını iddia eden Ömür Gedik olayın kurgu olduğunu açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabında sokakta tanımadığı bir adamın saldırısına uğradığını iddia eden Ömür Gedik olayın sokak hayvanlarına dikkat çekmek için kendisi tarafından kurgulanmış bir paylaşım olduğunu açıkladı.

Saldırıya uğradığını iddia eden Ömür Gedik olayın kurgu olduğunu açıkladı
03 Ocak 2022 - 20:39 - Güncelleme: 03 Ocak 2022 - 20:51

Başı boş köpeklerin çocuklara saldırılarıyla ilgili tartışmalar sürerken, sokak hayvanlarının toplatıldığı iddiaları da hayvanseverlerin tepkisini çekiyor.

Ömür Gedik, geçtiğimiz günlerde Twitter'da yaptığı paylaşımla saldırıya uğradığını açıklamıştı. Paylaşımının kısa sürede yayılması üzerine Gedik olayın mizansen olduğunu açıkladı.

Gedik,  "Saldırıya uğramadım. O tweeti atma nedenim, sokakta saldırgan olmayan, mahallemizin saldırgan olmayan köpeklerinin toplatılmaya başlamasını engellemek içindi. Bu konuya dikkat çekmek için attım o tweeti" ifadelerini kullandı. 

"BİR ADAM BANA SALDIRDI"
Gedik, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla dikkatleri üzerine çekmiş, "Dün gece yolda bana bi adam saldırdı, zor kurtuldum' Sokakta gezen bütün erkeklerin, tehlikeli olup olmadığına bakılmaksızın toplanmasını istemem gerekiyor. Alo belediye, alın bunları demem lazım. Demiyorum çünkü saçma. Aynı tüm köpeklerin toplatılması kadar saçma" ifadelerini kullanmıştı. 

MİZANSEN ÇIKTI!
Gedik'in saldırıya uğradığına ilişkin mesajı sonrası geçmiş olsun ve konunun detaylarını isteyen takipçilerinin mesajları ardı ardına geldi. Olayın büyümesi üzerine Gedik böyle bir olayın yaşanmadığını açıkladı. 

Gedik, 'Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ediyorum. Çok sevenim varmış. O tweeti atma nedenim sokakta saldırgan olmayan, mahallemizin saldırgan olmayan köpeklerinin toplatılmaya başlamasını engellemek içindi ki toplamaya başladılar. Bu konuya dikkat çekmek için attım o tweeti. Şöyle söyledim 'Saldırıya uğradım, bütün erkekleri toplayın desem doğru olur mu' ki bence bu doğru değil. Aynı şey köpekler için de geçerli saldırgan olmayanların, masumların şu anda toplatılması gündemde. Bunu engellememiz gerekiyor dedim ve o tweeti attım. İşte 'Erkeklerle köpekleri mi karşılaştırıyorsun' dediler. Ben erkeklerle köpekleri değil. İnsanlarla köpekleri, kedileri, kuşları her şeyi karşılaştırırım. Hepsi bir can çünkü. Suçu olmayanlar için kadın erkek farketmez, suçu olanlar nedeniyle bir işlem başlatmıyorsak aynı şey köpekler için de geçerli buna dikkat çekmeye çalıştım. Tepki toplamadı, çok kişi beni destekledi. Buna tepki gösterenler potansiyel agresifler zaten. Hayatlarını agresyon ve öfke ile geçirenler dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum