Şahin Mengü kimdir? Şahin Mengü hayatını kaybetti!

Ankara'nın ünlü avukatlarından CHP eski milletvekili Şahin Mengü hayatını kaybetti. Mengü'nün evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

Şahin Mengü kimdir? Şahin Mengü hayatını kaybetti!
20 Eylül 2021 - 12:17 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 12:45

Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan eski CHP Milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşında yaşamını yitirdi. Şahin Mengü'nün evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede tedavi gördüğü sırada vefat ettiği belirtildi.

NEŞİN MENGÜ'DEN AÇIKLAMA
Şahin Mengü'nün kızı Nevşin Mengü Twitter hesabından, "Babamı kaybettik. Arayan, soran, başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederim. Dostlar sağolsun" açıklamasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “23. Dönem Manisa Milletvekilimiz, çok değerli hukukçu, siyasetçi Şahin Mengü’yü kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle öğrendim. Değerli büyüğümüz Şahin Mengü’ye Allah’tan rahmet, ailesine, tüm sevenlerine ve Cumhuriyet Halk Partisi ailesine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkan Yardımcımız Sn Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür." ifadelerini kullandı.

ŞAHİN MENGÜ KİMDİR?
Şahin Mengü, 4 Nisan 1948'de Kastamonu İnebolu'da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya'dır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Mengü, serbest avukat olarak çalıştı.

Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.  22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP' den Manisa milletvekili seçildi.

Televizyoncu Nevşin Mengü ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Mengü’nün babası olan Şahin Mengü, iyi derecede İngilizce biliyordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum