Sağlık Bakanlığı'ndan Aile Hekimliği Merkezlerine Arapça afişler! Tepkiler büyüyor

Sağlık Bakanlığı, Aile Hekimlikleri için tamamen Arapça'dan oluşan afişler hazırlattı, görüntüler tartışma konusu oldu.

Sağlık Bakanlığı'ndan Aile Hekimliği Merkezlerine Arapça afişler! Tepkiler büyüyor
06 Nisan 2022 - 17:53 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 - 23:58


Türkiye'de sığınmacı ve kaçaklara yönelik entegrasyona yönelik AB fonlu çalışmalar sürerken, Arapça dilinde yapılan değişimler dikkat çekiyor.

Son gelişme ise tartışmaları beraberinde getirdi. Sağlık Bakanlığı tarafından tamamı Arapça hazırlanan afişler İstanbul'da bazı aile hekimliği merkezlerine asıldı.

Gazeteci Batuhan Çolak konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda, İstanbul Beyoğlu 5 no'lu Aile Sağlık Merkezi'ndeki bir posteri paylaşarak yaşananlara tepki gösterdi.

Çolak şu ifadeleri kullandı:

"Bu poster, İstanbul Beyoğlu 5 no'lu Aile Sağlık Merkezi'nden. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış ve tamamı Arapça. Birçok aile hekimliğinin duvarına asılmış. Bu ülkenin dili Türkçe'dir ve her işgal dille başlar. 'Geçici misafir' dediniz medeniyetimizi tarumar ediyorsunuz."

SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANDI
Edinilen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan afişler bir ilk olma özelliği taşıyor. Daha önce tamamen Bakanlık tarafından tamamen Arapça bir afişin kamu kurumlarına asılmadığı öğrenildi.

Hazırlanan Arapça afişin İstanbul'daki birçok Aile Hekimliği merkezine asıldı.

Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama gelmedi.

YENİ GÖRÜNTÜLER GELMEYE DEVAM EDİYOR
Batuhan Çolak, İstanbul'daki Aile Hekimliği merkezlerinden yeni Arapça posterler paylaşarak yaşananlara böyle tepki gösterdi:


YORUMLAR

  • 0 Yorum