Rusya, Putin görüşmesi öncesinde Erdoğan'ı hedef aldı: "Nahoş bir iz bıraktı!"

29 Eylül'de Rusya'nın Soçi kentinde Rus lider Vladimir Putin ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temasları öncesinde Kremlin'den açıklama geldi. Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki açıklamalarını değinen Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Erdoğan'ı hedef alarak, "Biraz nahoş bir iz bıraktı" dedi.

Rusya, Putin görüşmesi öncesinde Erdoğan'ı hedef aldı: "Nahoş bir iz bıraktı!"
26 Eylül 2021 - 16:25
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, 29 Eylül'de Rusya'nın Soçi kentinde Putin ve Erdoğan arasında gerçekleşecek kritik görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Kırım’la ilgili açıklamalarını da değerlendiren Peskov, Erdoğan'ı hedef aldı.

"NAHOŞ BİR İZ BIRAKTI"
Peskov, Erdoğan’ın Kırım’la ilgili açıklamalarının Soçi ziyaretinin başarılı geçme olasılığını etkilemeyeceğini ifade etti. Peskov, Türkiye’nin Kırım konusundaki tutumuna hakim olduklarını söylerken, “Türkiye’nin sayın Erdoğan’ın Kırım konusundaki tutumunu iyi biliyoruz ve onlar bunu saklamadı. Bu açıklamalar biraz nahoş bir iz bıraktı ama bu Erdoğan’ın Rusya ziyaretinin başarılı, zengin içerikli ve yapıcı geçme perspektifine hiçbir şekilde zarar vermez” ifadesini kullandı.

Peskov, Putin ve Erdoğan’ın İdlib konusunda mutabakat sağlamak için müzakere potansiyeli bulduklarını ifade etti.

Peskov, “Putin ile Erdoğan’ın siyasi irade ortaya koyarak İdlib konusunda mutabakat sağlamak için müzakere potansiyeli bulduklarını” söyleyen Peskov, “Mutabakatlar sağlandı. Maalesef o bölgelerde teröristlerin etkinliği devam ediyor. Bu, kabul edilemez ve tehlikeli. Suriye’de çözüm sürecini engelliyor. Tüm bunlar gündemde olacak” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum