Rus ortaklardan 'Turkcell' çıkışı: "Derin şekilde endişeliyiz…"

Varlık Fonu'nun ardından Turkcell'in en büyük ortağı olan Ruslardan çarpıcı bir çıkış geldi. LetterOne, “Şirket yönetimi gerekli yetkinliğe ve deneyime sahip değil; derin şekilde endişeliyiz” açıklamasında bulundu.

Rus ortaklardan 'Turkcell' çıkışı: "Derin şekilde endişeliyiz…"
18 Kasım 2021 - 13:27

Turkcell’in Rus ortağı Mikhail Fridman’ın şirketi LetterOne, yatırımcıların şirketin geleceğine olan inancını yitirdiğini belirterek, “Turkcell’in yönetim biçiminden derin şekilde endişeliyiz. Şirket yönetiminin gerekli yetkinliğe, deneyime ve sorumluluğa sahip olmadığını düşünüyoruz” dedi.

LetterOne tarafından Turkcell’e gönderilen açık mektupta şirketin performansı, yönetimi ve değeri konusunda hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

Mektupta Turkcell’in yeni bir yönetim belirlemesi ve maliyet ile gelir yapısını gözden geçirmesi gerektiği belirtildi. LetterOne, bu adım atılırsa Turkcell’in kayda değer oranda daha fazla değer üreteceği ve pazar lideri bir dijital telekom şirketi haline geleceği savunuldu.

EN BÜYÜK İKİNCİ ORTAK
Rus şirket LetterOne’a ait IMTIS Holdings SARL, Turkcell’de yüzde 19,8’lik paya sahip. TVF’nin yüzde 26,2’lik paya sahip olduğu Turkcell’in yüzde 54’ü ise borsada işlem görüyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kerim sürgit
    2 hafta önce
    Türkcell çukurovada iken sahibi karamehmetteyken dünyanın dev gibi kuruluştu,bari türkceli zayıflatıp yok edilmesin.yani türkcell doğrudan doğruya para basan makineydi,türkiyeyi besleyecek maddi güce sahipti,şimdi,de ruslar bu para basan makineye göz koymuşlar gibi görünüyor,ruslar türkcele çökecekler gibi izlenim var,bu konuda türkceli ruslara kaptırmamak milli bir görevdir.