Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin 13 yıl süren 'dolandırıcılık' davasında karar çıktı!

Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin, TFF çalışanı tarafından dolandırıldığı iddialarına ilişkin davada 13 yıl sonra karar çıktı.

Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin 13 yıl süren 'dolandırıcılık' davasında karar çıktı!
18 Kasım 2021 - 13:18

Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin milli takımdan aldıkları primlerin yattığı banka hesabını boşaltarak dolandırdığı iddia edilen TFF eski çalışanı Cemile Aylin Arslan, 13 yıl sonra suçsuz bulundu. Mahkeme heyeti, nitelikli dolandırıcılık suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istenen Arslan’ın suçu işlediğinin sabit olmadığını belirterek delil durumuna göre beraatına karar verdi.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanık Cemile Aylin Arslan avukatı Ayhan Sağıroğlu ile hazır bulunurken, şikayetçi eski milli futbolcular Hamit ve Halil Altıntop kardeşler ile bankayı avukatları temsil etti.

Altıntop kardeşler ve banka avukatı sanık Arslan'ın cezalandırılmasını istedi. Beraatını isteyen Cemile Aylin Arslan, 62 EFT'nin tamamının Hamit Altıntop üzerinden yapıldığını belirtti. Arslan'ın menfaat temin etmediğini belirten avukatı Ayhan Sağıroğlu, “Bilirkişi müvekkilimin anlatımlarını doğrulamıştır. Suç tekamül etmemiştir. Beraatını istiyoruz” dedi.

PRİMLER İÇİN ÖZEL BİR BANKADA HESAP AÇTILAR
Duruşma savcısı mütalaasında, Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin, olay tarihinde Almanya’da futbolcu oldukları aynı zamanda Türk Milli Futbol Takım’ında oynadıklarını, milli takımda oynamalarından dolayı da adlarına primlerin yatırılması için 2005 yılı içerisinde özel bir bankanın Etiler Şubesi’nde hesap açtırdıklarını belirtti. Mütalaada, sanıklardan Cemile Aylin Arslan’ın Futbol Federasyonunda Milli Takım Teknik Direktörü sekreteri olarak çalıştığı ve Altıntop kardeşlerle bu şekilde tanıştığı anlatıldı.

Sanıklardan Cemile Aylin Arslan’ın kuzeni Hakan ile Altıntopların hesabına yatan paraları birlikte çekmeyi kararlaştırdıkları anlatılan mütalaada, bankadan federasyona gelen bilgi formlarından, Hamit ve Halil Altıntop’un kimlik bilgilerine sanıkların bu şekilde hakim oldukları belirtildi. Mütalaada, sanıklardan Hakan'ın daha sonra bankanın çağrı merkezini arayarak Halil ve Hamit Altıntop’a ait hesap şifrelerini oluşturdukları ve onaylattıkları ifade edildi.

“PARALARI PAYLAŞTILAR”
2006-2007 tarihleri arasında Hamit Altıntop’un hesabından 307 bin 400 TL çekildiğinin anlatıldığı mütalaada Cemile Aylin Arslan ve Hakan'ın aralarında paranın paylaşıldığı belirtildi.

20 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ
Savcı, Semira Aydınay’ın, Altıntop kardeşleri dolandırdığına dair, kesin ve inandırıcı deliller elde edilmediğinden beraatını talep etti. Sanık Cemile Aylin Arslan'ın ise “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 8 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

BERAAT ETTİ
Mahkeme kararını açıklayarak sanık Cemile Aylin Arslan'ın nitelikli dolandırıcılık suçundan iki kez cezalandırılması istense de Arslan'ın suçu işlediğinin sabit olmadığını belirterek delil durumuna göre beraatına karar verdi. Mahkeme Arslan'ın gözaltı ve tutuklu kaldığı süre için devlete tazminat davası açabileceğini belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum