QNB Finansbank'ta istifa depremi! CEO değişiyor

Reuters, QNB Finansbank CEO'su Temel Güzeloğlu'nun görevinden istifa edeceğini öne sürdü. Güzeloğlu, 11 yıldır CEO olarak görev yapıyordu.

QNB Finansbank'ta istifa depremi! CEO değişiyor
25 Ekim 2021 - 12:10

Reuters, QNB Finansbank'ın 11 yıldır CEO'su olarak görev yapan Temel Güzeloğlu kendi isteği ile görevinden ayrılma kararı aldığını öne sürdü. Güzeloğlu'nun yerine bankada kurumsal ve ticari bankacılık genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Ömür Tan'ın getirileceği iddia edildi.

Reuters'ın konuya yakın üç bankacılık kaynağından aktardığı bilgiye göre Güzeloğlu kendi isteği ile görevinden ayrılma kararı alırken, yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.

Güzeloğlu Nisan 2010 yılından bu yana bankada CEO olarak görev yapıyordu. Finansbank konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

2016 Haziran'da Katar'ın en büyük bankası Qatar National Bank (QNB Group) tarafından satın alınan QNB Finansbank, Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre, Haziran sonu itibarıyla toplam 260 milyar TL'ye yaklaşan aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin sekizinci büyük bankası konumunda bulunuyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum